PODCAST „Zbiorniki pełne rozwiązań – sztuka projektowania i bezpiecznej eksploatacji”

Odcinek 7: Jaki wpływ na przebieg inwestycji przemysłowej ma etap koncepcji?

Współpraca biura projektowego z klientem końcowym pod kątem opracowania koncepcji dla inwestycji, której zadaniem jest realizacja konkretnych potrzeb / celów swojego klienta niesie za sobą wiele korzyści. Jako producent zbiorników i dostawca rozwiązań dla przemysłu często bierzemy udział w takiej kooperacji i nasze doświadczenie pokazuje, że tak ważny etap jakim jest koncepcja inwestycji przemysłowej, jest często pomijany. Głównym powodem jest w większości przypadków poszukiwanie oszczędności, co może nieść za sobą poważne konsekwencje. Należy mieć jednak na uwadze, że te oszczędności są często pozorne, a Ty jako Inwestor dzięki współpracy z biurem projektowym już we wczesnej fazie projektu możesz więcej zyskać niż stracić.

W ramach siódmego odcinka podcastu „Zbiorniki pełne rozwiązań – sztuka projektowania i bezpiecznej eksploatacji” zaaranżowaliśmy spotkanie dwóch project managerów – Piotra Daszkowskiego z Amargo oraz Wojciecha Brewczaka reprezentującego zaprzyjaźnione biuro projektowe VTU Engineering Polska.

Rozmowa jest pokłosiem doświadczenia przy zrealizowanych dotąd projektach oraz obserwacji wynikających z codziennych rozmów z klientami czy odbytych wizji lokalnych. Piotr i Wojciech pokazują, jak ważny w inwestycjach przemysłowych jest etap koncepcji oraz jak powinna – modelowo – przebiegać współpraca z biurem projektowym już od momentu określenia potrzeb do realizacji.

Jeśli na co dzień odpowiadasz za inwestycje związane z instalacjami przemysłowymi, i zależy Ci na:

 • poprawnie przygotowanej koncepcji, która wyznaczy kierunek projektowania w kolejnych fazach,
 • świadomości co do realnego harmonogramu i szacowanych kosztów,
 • sprawnym przebiegu zadania,

zapraszamy do wysłuchania rozmowy, dzięki której dowiesz się jak we współpracy z biurem projektowym prawidłowo i profesjonalnie przeprowadzić proces i czynności przed ogłoszeniem postępowania przetargowego – a przy tym oszczędzić czas i wyeliminować ryzyko pomyłek.

Słuchaj siódmego odcinka

Listen to „Odcinek 7: Jaki wpływ na przebieg inwestycji przemysłowej ma etap koncepcji?” on Spreaker.

Koncepcja inwestycji przemysłowej – dla kogo jest ten podcast?

Ten odcinek podcastu dedykujemy przede wszystkim przedstawicielom działów technicznych i inwestycyjnych reprezentujących przedsiębiorstwa przemysłowe, którym zależy na bezproblemowym przebiegu realizacji zadań w zakresie m.in.:

 • doraźnej pomocy przy powtarzających się awariach na instalacji,
 • optymalizacji procesu produkcyjnego i dostosowania instalacji w zakresie np. efektywności energetycznej,
 • modernizacji zużytych, przestarzałych rozwiązań funkcjonujących w zakładzie od lat,
 • rozbudowy instalacji ze względu na niewystarczającą wydajność,
 • wdrożenia całkiem nowej inwestycji.

Sprawdź przykładowe, kompleksowe realizacje poprzedzone etapem koncepcji:

Jeśli szukasz rozwiązań z zakresu zbiorników przemysłowych i instalacji chemoodpornych, skontaktuj się z nami: eksperci@amargo.pl; tel. +48 22 758 88 27.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Produkujemy zbiorniki dozorowe UDT w standardowym typoszeregu – optymalizacja kosztów przy najwyższej jakości
Podcast odcinek 6: Kiedy zbiornik podlega pod dozór UDT?
Nowy katalog Amargo – skarbnica wiedzy oraz rozwiązań w zakresie zbiorników chemoodpornych i na wodę!
Pojemniki plastikowe przemysłowe zgrzewane na wymiar
Co wpływa na koszt zbiornika chemoodpornego z tworzywa sztucznego?
System monitoringu zbiorników na chemikalia
Wentylacja zbiorników na substancje żrące – praktyczne przykłady
Jak zabezpieczyć zbiornik dozorowy UDT przed wyciekiem substancji żrącej i agresywnej?
Badania odbiorcze zbiorników dozorowych na substancje żrące, trujące i niebezpieczne – rodzaje i zakres
Izolacja termiczna zbiorników z tworzyw termoplastycznych

Dołącz do odbiorców newslettera Amargo i korzystaj z wiedzy ekspertów!

Poinformujemy Cię o pojawieniu się kolejnych odcinków podcastu oraz będziemy przesyłać merytoryczne materiały z zakresu zbiorników oraz innowacyjnych technologii z tworzyw sztucznych.

  *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

  [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.

  Kategoria: Baza wiedzy