PODCAST „Zbiorniki pełne rozwiązań – sztuka projektowania i bezpiecznej eksploatacji”

Odcinek 7: Jaki wpływ na przebieg inwestycji przemysłowej ma etap koncepcji?

Współpraca biura projektowego z klientem końcowym pod kątem opracowania koncepcji dla inwestycji, której zadaniem jest realizacja konkretnych potrzeb / celów swojego klienta niesie za sobą wiele korzyści. Jako producent zbiorników i dostawca rozwiązań dla przemysłu często bierzemy udział w takiej kooperacji i nasze doświadczenie pokazuje, że tak ważny etap jakim jest koncepcja inwestycji przemysłowej, jest często pomijany. Głównym powodem jest w większości przypadków poszukiwanie oszczędności, co może nieść za sobą poważne konsekwencje. Należy mieć jednak na uwadze, że te oszczędności są często pozorne, a Ty jako Inwestor dzięki współpracy z biurem projektowym już we wczesnej fazie projektu możesz więcej zyskać niż stracić.

W ramach siódmego odcinka podcastu „Zbiorniki pełne rozwiązań – sztuka projektowania i bezpiecznej eksploatacji” zaaranżowaliśmy spotkanie dwóch project managerów – Piotra Daszkowskiego z Amargo oraz Wojciecha Brewczaka reprezentującego zaprzyjaźnione biuro projektowe VTU Engineering Polska.

Rozmowa jest pokłosiem doświadczenia przy zrealizowanych dotąd projektach oraz obserwacji wynikających z codziennych rozmów z klientami czy odbytych wizji lokalnych. Piotr i Wojciech pokazują, jak ważny w inwestycjach przemysłowych jest etap koncepcji oraz jak powinna – modelowo – przebiegać współpraca z biurem projektowym już od momentu określenia potrzeb do realizacji.

Jeśli na co dzień odpowiadasz za inwestycje związane z instalacjami przemysłowymi, i zależy Ci na:

  • poprawnie przygotowanej koncepcji, która wyznaczy kierunek projektowania w kolejnych fazach,
  • świadomości co do realnego harmonogramu i szacowanych kosztów,
  • sprawnym przebiegu zadania,

zapraszamy do wysłuchania rozmowy, dzięki której dowiesz się jak we współpracy z biurem projektowym prawidłowo i profesjonalnie przeprowadzić proces i czynności przed ogłoszeniem postępowania przetargowego – a przy tym oszczędzić czas i wyeliminować ryzyko pomyłek.

Słuchaj siódmego odcinka

Listen to „Odcinek 7: Jaki wpływ na przebieg inwestycji przemysłowej ma etap koncepcji?” on Spreaker.

Koncepcja inwestycji przemysłowej – dla kogo jest ten podcast?

Ten odcinek podcastu dedykujemy przede wszystkim przedstawicielom działów technicznych i inwestycyjnych reprezentujących przedsiębiorstwa przemysłowe, którym zależy na bezproblemowym przebiegu realizacji zadań w zakresie m.in.:

  • doraźnej pomocy przy powtarzających się awariach na instalacji,
  • optymalizacji procesu produkcyjnego i dostosowania instalacji w zakresie np. efektywności energetycznej,
  • modernizacji zużytych, przestarzałych rozwiązań funkcjonujących w zakładzie od lat,
  • rozbudowy instalacji ze względu na niewystarczającą wydajność,
  • wdrożenia całkiem nowej inwestycji.

Sprawdź przykładowe, kompleksowe realizacje poprzedzone etapem koncepcji:

Jeśli szukasz rozwiązań z zakresu zbiorników przemysłowych i instalacji chemoodpornych, skontaktuj się z nami: eksperci@amargo.pl; tel. +48 22 758 88 27.

Dołącz do odbiorców newslettera Amargo i korzystaj z wiedzy ekspertów!

Poinformujemy Cię o pojawieniu się kolejnych odcinków podcastu oraz będziemy przesyłać merytoryczne materiały z zakresu zbiorników oraz innowacyjnych technologii z tworzyw sztucznych.

    Wysyłając ten formularz zgłaszasz chęć przystąpienia do newslettera firmy Amargo, w ramach którego będziesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. innowacyjnych rozwiązań technicznych.