PODCAST „Zbiorniki pełne rozwiązań – sztuka projektowania i bezpiecznej eksploatacji”

Odcinek 6: Kiedy zbiornik podlega pod dozór UDT?

Czy zdarzają się przypadki, w których nie masz pewności, czy dany zbiornik bezciśnieniowy podlega pod Urząd Dozoru Technicznego? Domyślamy się, że tak i doskonale rozumiemy, że może być to nie lada wyzwanie.

Jako przykład podamy jedno z przedsiębiorstw, któremu klient zasugerował, by medium (w tym przypadku był to stężony ług sodowy) było dostarczane cysterną i przechowywane w zbiorniku zewnętrznym, a nie jak dotąd – w pojemnikach IBC. W związku z tym firma rozważała zmianę sposobu magazynowania na jeden duży zbiornik, ale nie bardzo wiedziała jak podejść do tematu od strony wymogów prawnych, projektu, specyfiki konstrukcji oraz wyposażenia oraz przebiegu całej procedury dozorowej.

Zapraszamy do wysłuchania szóstego odcinka naszego podcastu, w którym Szczepan Gorbacz porusza zagadnienia zbiorników magazynowych dozorowych na substancje żrące, trujące i niebezpieczne.

Słuchaj szóstego odcinka

Listen to „Odcinek 6: Kiedy zbiornik podlega pod dozór UDT?” on Spreaker.

Projektowanie zbiorników chemoodpornych – dla kogo jest ten podcast?

Ten podcast jest przeznaczony przede wszystkim dla:

  • projektantów zbiorników do magazynowania materiałów niebezpiecznych w zakładach przemysłowych,
  • służb utrzymania ruchu i pracowników działów technicznych, którzy pośredniczą w inwestycjach związanych ze zbiornikami chemoodpornymi.

Tabela rozporządzenia omawiana w podcaście

Tabela 1: Formy dozoru technicznego zależnie od czynnika roboczego i pojemności zbiornika (źródło: Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 16 kwietnia 2002 r.)

Tabela 1: Formy dozoru technicznego zależnie od czynnika roboczego i pojemności zbiornika

Strony, artykuły i zagadnienia związane ze zbiornikami dozorowymi UDT:

Sprawdź przykładowe realizacje zbiorników dozorowych:

Jeśli szukasz rozwiązań z zakresu magazynowania materiałów niebezpiecznych, skontaktuj się z nami: eksperci@amargo.pl; tel. +48 22 758 88 27.

Dołącz do odbiorców newslettera Amargo i korzystaj z wiedzy ekspertów!

Poinformujemy Cię o pojawieniu się kolejnych odcinków podcastu oraz będziemy przesyłać merytoryczne materiały z zakresu zbiorników oraz innowacyjnych technologii z tworzyw sztucznych.

    Wysyłając ten formularz zgłaszasz chęć przystąpienia do newslettera firmy Amargo, w ramach którego będziesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. innowacyjnych rozwiązań technicznych.