PODCAST „Zbiorniki pełne rozwiązań – sztuka projektowania i bezpiecznej eksploatacji”

Odcinek 6: Kiedy zbiornik podlega pod dozór UDT?

Czy zdarzają się przypadki, w których nie masz pewności, czy dany zbiornik bezciśnieniowy podlega pod Urząd Dozoru Technicznego? Domyślamy się, że tak i doskonale rozumiemy, że może być to nie lada wyzwanie.

Jako przykład podamy jedno z przedsiębiorstw, któremu klient zasugerował, by medium (w tym przypadku był to stężony ług sodowy) było dostarczane cysterną i przechowywane w zbiorniku zewnętrznym, a nie jak dotąd – w pojemnikach IBC. W związku z tym firma rozważała zmianę sposobu magazynowania na jeden duży zbiornik, ale nie bardzo wiedziała jak podejść do tematu od strony wymogów prawnych, projektu, specyfiki konstrukcji oraz wyposażenia oraz przebiegu całej procedury dozorowej.

Zapraszamy do wysłuchania szóstego odcinka naszego podcastu, w którym Szczepan Gorbacz porusza zagadnienia zbiorników magazynowych dozorowych na substancje żrące, trujące i niebezpieczne.

Słuchaj szóstego odcinka

Listen to „Odcinek 6: Kiedy zbiornik podlega pod dozór UDT?” on Spreaker.

Projektowanie zbiorników chemoodpornych – dla kogo jest ten podcast?

Ten podcast jest przeznaczony przede wszystkim dla:

 • projektantów zbiorników do magazynowania materiałów niebezpiecznych w zakładach przemysłowych,
 • służb utrzymania ruchu i pracowników działów technicznych, którzy pośredniczą w inwestycjach związanych ze zbiornikami chemoodpornymi.

Tabela rozporządzenia omawiana w podcaście

Tabela 1: Formy dozoru technicznego zależnie od czynnika roboczego i pojemności zbiornika (źródło: Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 16 kwietnia 2002 r.)

Tabela 1: Formy dozoru technicznego zależnie od czynnika roboczego i pojemności zbiornika

Strony, artykuły i zagadnienia związane ze zbiornikami dozorowymi UDT:

Sprawdź przykładowe realizacje zbiorników dozorowych:

Jeśli szukasz rozwiązań z zakresu magazynowania materiałów niebezpiecznych, skontaktuj się z nami: eksperci@amargo.pl; tel. +48 22 758 88 27.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Współpraca z producentem zbiorników z tworzywa
Tworzywo, kompozyt, hybryda – dobór materiałów do budowy zbiorników przemysłowych
Magazynowanie stężonego kwasu siarkowego H2SO4 (VI) w wielkogabarytowych zbiornikach z tworzywa
Jak wydłużyć okres żywotności zbiornika bezciśnieniowego i dopuścić go do dalszej eksploatacji?
Zmiana przechowywania chemikaliów w IBC na zbiorniki magazynowe
Ruszamy z nowym cyklem filmów na kanale YouTube!
6 najczęstszych wyzwań osób decyzyjnych w zakładach przemysłowych [wideo]
O czym musisz pamiętać decydując się na zbiornik magazynowy na media żrące, trujące i niebezpieczne? [wideo]
Jak zoptymalizować koszty w zakładzie dzięki zmianie sposobu magazynowania substancji? [wideo]
Jak zrealizować inwestycję w zbiornik dozorowy UDT zgodnie z prawem? [wideo]

Dołącz do odbiorców newslettera Amargo i korzystaj z wiedzy ekspertów!

Poinformujemy Cię o pojawieniu się kolejnych odcinków podcastu oraz będziemy przesyłać merytoryczne materiały z zakresu zbiorników oraz innowacyjnych technologii z tworzyw sztucznych.

  *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

  [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.

  Kategoria: Baza wiedzy