Serwis zbiorników i instalacji

Zespół Amargo oferuje kompleksowe usługi serwisowe, w tym przeprowadzenie remontów, napraw i modernizacji wszelkich zbiorników oraz aparatów, także podlegających dozorowi Urzędu Dozoru Technicznego. Diagnozujemy i usuwamy wszelkie awarie i nieszczelności, przywracając zbiorniki do stanu umożliwiającego bezpieczne użytkowanie. Prace realizujemy zarówno w trakcie eksploatacji zbiorników, jak również wspieramy podczas wycofania zbiornika z użytkowania.

Serwis zbiorników i instalacji – zakres naszych działań:

 • naprawy, renowacje zbiorników i instalacji,
 • modernizacje, zmiana przeznaczenia instalacji,
 • wymiany zaworów, pomp, sterowania,
 • rozbudowa układów technologicznych, rurociągów,
 • dobudowa elementów uzupełniających w instalacjach rurowych, zbiornikach, dodatkowych króćców itd.

Systematyczne monitorowanie pracy zbiorników i realizacja harmonogramu serwisów pozwala utrzymać ich wysoką sprawność i zapewnić bezpieczną i niezawodną eksploatację. W wieloletniej perspektywie czasu wpływa na redukcję kosztów utrzymania instalacji.

Ograniczenie ryzyka i oszczędność czasu

Zlecenie serwisu, przeglądów i napraw zbiorników kwalifikowanemu zespołowi to ograniczenie ryzyka i oszczędność czasu – na zbiornikach z tworzyw sztucznych znamy się jak nikt inny. Posiadamy profesjonalny sprzęt do serwisu najbardziej skomplikowanych i wymagających instalacji, wejścia do wszelkiego rodzaju zbiorników, w tym czujniki gazów i oparów, maski przeciwgazowe, systemy nawiewu powietrza, szelki bezpieczeństwa itd. Ty nie musisz się o nic martwić.

Przykład realizacji

Usługa naprawy nieszczelności zbiornika na podchloryn sodu

Prace polegały na usunięciu nieszczelności zbiornika na podchloryn sodu o stężeniu 25%, które powstały na skutek uszkodzenia uszczelki króćca spustowego medium ze zbiornika. Spowodowało to pojawienie się przecieku do wanny ochronnej.

Zbiornik zabudowany był w pomieszczeniu wewnętrznym pompowni wody technologicznej, w którym panowała temperatura 15-20°C i nie było dostępu do suwnicy czy urządzenia dźwigowego.

Nasz zespół był odpowiedzialny za zamontowanie u Klienta przenośnej suwnicy bramowej i podniesienie zbiornika na wymaganą wysokość. Dodatkową przeszkodą i utrudnieniami w realizacji zadania były urządzenia nagrzewcze zainstalowane na ścianie pomieszczenia w przestrzeni serwisowej zbiornika. Opróżnianie zbiornika odbyło się za pomocą lancy ssącej DN25 poprzez jego dach.

Serwis zbiorników i instalacji – wykwalifikowany personel i specjalistyczne narzędzia

Wykonanie usługi czyszczenia zbiorników na chemię żrącą wymaga zastosowania specjalistycznych urządzeń i narzędzi do wykonania usługi. Jako wykonawca zapewniamy w zależności od ustaleń z Zamawiającym:

 • brygadę posiadającą szkolenia BHP i aktualne badania lekarskie,
 • agregat ciśnieniowy 15 kW do wytworzenia strumienia ciśnienia rzędu około 250 bar,
 • automatyczny podajnik węża,
 • analizator składu powietrza,
 • nawiewnicę tlenową, wentylator wyciągowy powietrza,
 • trójnóg montowany na zbiorniku ługu sodowego, drabiny,
 • wciągnik montowany do atestowanego haka,
 • dostęp do oświetlenia,
 • maski pełno twarzowe i kombinezony ochronne,
 • neutralizację zasadowej atmosfery (po wcześniejszym uzgodnieniu).

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli potrzebujesz pomocy – napisz do nas. Możesz być pewien, że nie pozostawimy Cię bez wsparcia. Tank Think Tank Amargo jest do Twojej dyspozycji.
  Interesuje mnie wiedza z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych, dlatego zamawiam bezpłatną usługę newslettera edukacyjnego, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodę na dostarczanie newslettera na podany adres e-mail i wyrażając zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu przesłania pliku z poradnikiem firmy Amargo, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zgłoszenie. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.