Kompleksowo wykonujemy wewnętrzne zbiorniki przeciwpożarowe do magazynowania wody do celów ppoż.

Wszystkie zbiorniki przeciwpożarowe spełniają wytyczne norm i przepisów ppoż. oraz posiadają atesty PZH. 

Nasze najpopularniejsze produkty w segmencie przeciwpożarowym to zbiorniki ppoż. Amargo MultiPower montowane na miejscu u klienta np. w piwnicach czy nieużywanych pomieszczeniach i produkowane na zamówienie z nowoczesnych modułów. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz burzyć ścian, demontować okien czy drzwi, ani iść na kompromis dotyczący konstrukcji zbiornika – po wykonaniu dokładnych pomiarów na miejscu, wniesiemy je w każdy zakamarek wskazanego pomieszczenia. W porównaniu z kosztami zbiorników budowanych innymi technologiami, trudno o bardziej konkurencyjne rozwiązanie.

POZNAJ NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI

Zbiorniki przeciwpożarowe wykonujemy z prefabrykowanych płyt modułowych MultiPower o wzmocnionej konstrukcji z tworzyw PP-COPO lub polietylenu HDPE, dzięki której zyskujesz szereg istotnych zalet.

Zbiorniki przeciwpożarowe szyte na miarę Twoich potrzeb

Stosowana przez nas technologia pozwala na uzyskanie dowolnych wymiarów, pojemności i kształtu zbiorników przeciwpożarowych, dzięki czemu przestrzeń, którą dysponujesz w niczym nas nie ogranicza. Lekkie i wygodne do wniesienia płyty umożliwiają montaż w nawet trudnodostępnych miejscach, bez konieczności ingerowania w elementy konstrukcyjne pomieszczenia (nie musisz wyburzać ścian, ani modyfikować otworów okiennych i drzwiowych). Ponadto zapewniamy:

 • wyposażenie w komponenty niezbędne do uruchomienia zbiornika ppoż. (tj. rurociągi zasilania, zasuwy i zawory, systemy sterowania, pomiarów poziomu wody, komunikacji z centralnymi systemami sterowania zainstalowanymi w budynkach),
 • sprawny i krótki montaż niewymagający długotrwałych przerw technologicznych,
 • szybki proces odbiorów technicznych, 
 • konkurencyjną cenę przy zachowaniu najwyższej jakości,
 • estetyczny wygląd zbiornika.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

 • Materiały, z których produkujemy zbiorniki przeciwpożarowe posiadają atesty higieniczne PZH, a same zbiorniki spełniają wytyczne wynikające z przepisów prawa budowlanego i zabezpieczeń przeciwpożarowych
 • Dobra izolacyjność cieplna wynikająca z konstrukcji płyt ogranicza rozwój i namnażanie bakterii (woda nie ulega ogrzaniu)
 • Brak ryzyka wystąpienia przecieku i zalania pomieszczeń dzięki wykwalifikowanym ekipom gwarantującym pewny montaż

Trwałość zbiorników przeciwpożarowych na lata

Płyty MultiPower z certyfikowanego PP-COPO lub polietylenu HDPE charakteryzują się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi, które pozwalają na niezawodną pracę zbiornika przez wiele lat. Decydują o tym:

 • brak ryzyka pęknięć zbiornika dzięki wysokiej sztywności i solidnej konstrukcji, przy zachowaniu niskiej wagi (płyty MultiPower ważą jedynie 11-13 kg/m2),
 • utrzymanie czystości wody do celów ppoż. dzięki ograniczeniu do zera zanieczyszczenia wtórnego elementów instalacji przeciwpożarowej – przy instalacjach gaszenia mgłą wodną wewnętrzna struktura i materiał paneli MultiPower pozwalają na uniknięcie wnikania brudu do dysz o małych średnicach, które w przypadku zbiorników ze stali mogą zapychać się opiłkami i drobnymi cząstkami metalu, co generowałoby dodatkowe koszty i ryzyko niewłaściwego działania instalacji,
 • korzystne współczynniki obliczeń spoin wedle wytycznych i norm DVS wynikające z precyzyjnego łączenia płyt poprzez zgrzewanie doczołowe,
 • oszczędność na kosztach eksploatacji, przeglądów i remontów, dzięki wyeliminowaniu stalowych wzmocnień narażonych na korozję.
Amargo projektowanie zbiorników

W Amargo cenimy ekspertów

Współpracujemy zarówno z biurami projektowymi, działami inwestycji, instalatorami oraz działami technicznymi utrzymania ruchu – jesteśmy do dyspozycji pod kątem doradztwa, weryfikacji założeń projektowych oraz uwarunkowań technicznych. Możesz mieć pewność, że sprawnie i fachowo obsłużymy cały proces inwestycyjny.

ZBIORNIKI PRZECIWPOŻAROWE Z TWORZYW SZTUCZNYCH – KONSTRUKCJA

Zbiorniki przeciwpożarowe mogą mieć konstrukcję cylindryczną lub prostopadłościenną. W zależności od potrzeb istnieje możliwość uzyskania dowolnych gabarytów zbiorników, wymiarowanych co 25–50–60 cm w zakresie szerokości, długości oraz wysokości zbiornika. Jeśli zachodzi konieczność, stosujemy płyty z dodatkowymi wzmocnieniami (poprzeczne żebra usztywniające) oraz wzmocnienie konstrukcji. 

W przypadku narażenia zbiornika na skrajne temperatury otoczenia, zabezpieczamy go poprzez ocieplenie poliuretanem, wełną mineralną lub styropianem oraz w razie potrzeby układem grzejnym.

ZASTOSOWANIE ZBIORNIKÓW PRZECIWPOŻAROWYCH

Zasadniczym zadaniem zbiorników na wodę jest magazynowanie wody do celów przeciwpożarowych. Realizujemy m.in.:

 • zbiorniki przeciwpożarowe dla zakładów przemysłowych i magazynów,
 • zbiorniki przeciwpożarowe dla obiektów użyteczności publicznej takich jak szpitale, biurowce, hotele, wielokondygnacyjne bloki mieszkalne, itp.

Dowiedz się więcej

Chcesz poznać więcej szczegółów z zakresu zbiorników przeciwpożarowych? Zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem, który odpowie na Twoje pytania.


ikona-telefon  22 758 88 27   ikona-email  eksperci@amargo.pl