Produkujemy naziemne, wewnętrzne zbiorniki przeciwpożarowe z tworzywa, które są stosowane wszędzie tam, gdzie koniecznie jest zasilenie instalacji ppoż. tryskaczowych czy gaszenia mgłą wodną z zapasowych źródeł wody. Wymiary i pojemności zbiornika dopasowujemy do potrzeb konkretnego projektu – najczęściej są to pojemności od 6 m3 do ok. 180 m3. Wszystkie produkowane przez nas zbiorniki spełniają wytyczne norm i przepisów ppoż. oraz posiadają atesty Państwowego Zakładu Higieny PZH.
Jeśli chodzi o zbiorniki ppoż. znajdujące się w segmencie przeciwpożarowym, są one produkowane w technologii modułowej AmargTank MultiPower®. Ze względu na ich przeznaczenie do zabudowy wewnątrz budynków, w większości przypadków są one montowane na miejscu u Klienta np. w piwnicach czy nieużywanych pomieszczeniach. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba burzyć ścian, demontować okien czy drzwi, ani iść na kompromisy dotyczące konstrukcji zbiornika – po wykonaniu dokładnych pomiarów na miejscu, pojedyncze moduły płyt tworzywa wniesiemy praktycznie w każdy zakamarek wskazanego pomieszczenia. Bezciśnieniowe zbiorniki na wodę spinamy z niezbędną instalacją i dodatkowym wyposażeniem (np. zestawem pompowym zapewniającym ciśnienie w instalacji).
Wyślij zapytanie
DARMOWY WEBINAR Z SESJĄ Q&A | 10.09.2024 r., godz. 11:00
Zaopatrzenie obiektów medycznych w wodę pitną i przeciwpożarową – zbiorniki modułowe
Zadaniem zbiornika przeciwpożarowego jest zaopatrzenie budynku w wodę, która w przypadku pożaru będzie mogła być wykorzystana do jego gaszenia. Zbiornik spełnia wówczas funkcję bufora zapewniając zasilanie w wodę piony przeciwpożarowe (i hydranty) w razie pożaru, gwarantując odpowiedni, nieprzerwany wydatek wody o określonym ciśnieniu. W związku z tym potencjalna konieczność budowy zbiornika występuje dla:
Projektowanie zbiorników modułowych
Wykorzystaj potencjał technologii BIM
Projektujesz instalacje sanitarne i przeciwpożarowe, których element stanowi zbiornik magazynowy wody? Pobierz biblioteki Revit zbiorników AmargTank MultiPower®, które są odpowiedzią na aktualne trendy i wysokie wymagania stawiane przez branżę instalacyjną. Modele BIM niosą szereg korzyści dla projektantów, wykonawców i inwestorów.
Zbiorniki przeciwpożarowe wykonujemy z prefabrykowanych płyt modułowych MultiPower o wzmocnionej konstrukcji z tworzyw PP-COPO lub polietylenu HDPE, dzięki której zyskujesz szereg istotnych zalet.
Najważniejszą z nich jest to, że modułowy zbiornik przeciwpożarowy umożliwia wykorzystane nieużytkowanych, trudnodostępnych miejsc, piwnic, pomieszczeń, garaży. Ta metoda pozwala na konstruowanie zbiorników o nietypowych kształtów i wymiarach oraz wniesienie paneli przez ciasne drzwi lub wąskie klatki schodowe, a także zespawanie ich w pojemnik na wodę bez naruszania infrastruktury budynku. W ten sposób maksymalnie wykorzystane są możliwości jakie daje konstrukcja budynku, a my oszczędzamy miejsce, które jest szczególnie cenne, na przykład w starych kamienicach, czy szpitalach, gdzie nie ma możliwości przebudowy lub powiększenia kubatury. Technologia modułowa pozwala na:
Dodatkową armaturę mogą stanowić układy pompowe / hydroforowe, tłoczące wodę do instalacji hydrantowej. Wyposażenie zbiornika pożarowego oraz jego pojemność dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb.
Zaletą wynikającą z zastosowania w konstrukcji zbiornika ppoż. tworzywa jest możliwość pracy zbiorników z instalacjami przeciwpożarowymi. W przypadku instalacji gaszenia mgłą wodną zbiornik powinien być wykonany z takiego materiału, który nie koroduje, w którym nie osadza się rdza (jak na przykład w zbiornikach stalowych).
Dzięki strukturze materiału i możliwościom łatwego utrzymania czystości wody:
Dla przykładu możemy podać jedną z realizacji zbiornika ppoż. dla budynku teatru, w którym umiejscowienie dysz na sporej wysokości nad miejscem dla publiczności powodowało, że serwis był nie lada wyzwaniem i generował dodatkowe nakłady pieniężne. Dlatego dla inwestora ważne było to, by zminimalizować ryzyko zatykania dysz.
Ponadto jeśli chodzi o płyty stosowane do budowy zbiorników na wodę warto wymienić inne zalety:
Płyty MultiPower z certyfikowanego PP-COPO lub polietylenu HDPE charakteryzują się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi, które pozwalają na niezawodną pracę zbiornika przez wiele lat. Warto w tym miejscu wymienić takie korzyści, jak:
Przykładowe realizacje
Zbiornik wody do celów przeciwpożarowych w schronisku
Cel: zapewnienie magazynu wody do instalacji gaszenia mgłą wodną w pomieszczeniu pompowni schroniska zlokalizowanego na wysokości 1670 m n.p.m.
Zakres realizacji: projekt i budowa zbiornika modułowego o pojemności użytkowej 6 m3
Przykładowe realizacje
Magazynowanie wody gaśniczej w biurowcu
Cel: spełnienie aktualnych standardów i wymagań z zakresu ochrony przeciwpożarowej poprzez budowę pełnej instalacji ppoż. wraz ze zbiornikiem na wodę do celów gaśniczych
Zakres realizacji: projekt i budowa zbiornika na wodę gaśniczą o pojemności 18 m3
Firma Amargo znajduje się wśród czołowych firm takich jak Weber Polska, Imfitex, Remer, Lech-Plast, Trokotex, Termochem, flstech, PE-System, Aquaworld, 3aqua , Skorpio, Splastic, ChemicTank, Brenal, Apakor zajmujących się zbiornikami.