Zbiorniki na ług sodowy
Zapewniamy bezpieczne oraz niezawodne magazynowanie stężonego ługu sodowego NaOH w zbiornikach chemoodpornych.
Zobacz więcejZ uwagi na przeznaczenie zbiorników magazynowych, do produkcji stosujemy precyzyjnie dobrane materiały, uwzględniając parametry fizykochemiczne przechowywanych chemikaliów oraz najbardziej wymagające warunki pracy. Wśród nich można wymienić m.in. tworzywa HDPE, PE100 RC, PP-H, PP-C, żywice chemoodporne wzmacniane włóknem szklanym (GRP, FRP, TWS) – ich odporność potwierdzamy odpowiednimi certyfikatami.
Zbiorniki produkujemy według wytycznych Normy Zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020 >>.
ZAPYTANIA OFERTOWE
Potrzebujesz wstępnej wyceny lub chcesz zadać pytanie odnośnie zakresu asortymentu Amargo? Skontaktuj się z nami:
+48 798 775 760
eksperci@amargo.pl
Produkujemy zbiorniki magazynowe do posadowienia zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, o dowolnych, nawet nietypowych wymiarach i szerokim zakresie pojemności (ograniczenia wynikają jedynie z technologii produkcji lub warunków transportu). W ramach projektu dokonujemy obliczeń wytrzymałościowych, co pozwala zagwarantować żywotność i wytrzymałość zbiornika na długie lata.
Oferujemy:
Firma Amargo znajduje się wśród czołowych firm takich jak Weber Polska, Imfitex, Remer, Lech-Plast, Trokotex, Termochem, flstech, PE-System, Aquaworld, 3aqua , Skorpio, Splastic, ChemicTank, Brenal, Apakor zajmujących się zbiornikami.
Zapewniamy bezpieczne oraz niezawodne magazynowanie stężonego ługu sodowego NaOH w zbiornikach chemoodpornych.
Zobacz więcejProjektujemy oraz produkujemy systemy magazynowania i dozowania kwasu solnego w zakładach przemysłowych.
Zobacz więcejProdukujemy zbiorniki na ścieki radioaktywne, do budowy których wykorzystujemy specjalny typ chemoodpornego tworzywa laminowanego. Zajmujemy się także renowacją starych zbiorników stalowych z powłoką gumową, które uległy silnej korozji i ich nieszczelność stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska, a także personelu.
Zobacz więcejOferujemy pionowe, cylindryczne zbiorniki kwasu siarkowego, o zamkniętej, bezciśnieniowej konstrukcji.
Zobacz więcejRealizujemy kompleksowe prace z zakresu zbiorników tworzywowych do magazynowania koagulantów oraz instalacji dozowania medium.
Zobacz więcejPojedyncze zbiorniki na wodę amoniakalną oraz kompletne stacje magazynowania medium zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Zobacz więcejWykonujemy zbiorniki na kwas azotowy z wysokojakościowych tworzyw sztucznych, wraz z niezbędnym wyposażeniem.
Zobacz więcejProdukujemy zbiorniki chemoodporne na ścieki powstające w procesach technologicznych. Zbiorniki wykonujemy o dużych pojemnościach, naziemne, o kształcie prostopadłościennym lub cylindrycznym.
Zobacz więcejMożesz liczyć na kompleksowe wykonanie zlecenia i pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji, w tym:
Dla Amargo bezpieczeństwo to podstawa. Produkowane przez nas zbiorniki magazynowe spełniają wytyczne Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 16 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów trujących lub żrących.
Magazynowanie chemikaliów w zakładach przemysłowych jest niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw w wielu branżach. Chemoodporne zbiorniki magazynowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba przechowywania substancji niebezpiecznych, które ze względu na swoje właściwości wymagają szczególnego postępowania.
Zastosowanie zbiorników magazynowych chemoodpornych Amargo według branż:
Zastosowanie zbiorników magazynowych Amargo według substancji:
Do produkcji zbiorników magazynowych używamy niekorodujących tworzyw odpornych na warunki atmosferyczne oraz promienie UV. Materiał dobieramy stosownie do właściwości substancji, jaka ma być przechowywana oraz warunków pracy zbiornika. W przypadku, gdy zbiornik będzie służył do magazynowania substancji palnych, do produkcji wykorzystujemy tworzywo antystatyczne. Każdy zbiornik z tworzywa powstaje z płyt, które spajamy ze sobą za pomocą trwałego zgrzewania czołowego maszynowego, ściśle według wytycznych DVS. Protokoły zgrzein zawarte są w dokumentacji powykonawczej.
W poniższej tabeli znajdują się tworzywa najczęściej stosowane do produkcji zbiorników magazynowych substancji chemicznych.
Zbiorniki o układzie monolitycznej ścianki |
|
Zbiorniki o układzie warstwowym |
|
Zbiorniki kompozytowe |
|
Chcemy, by proponowane rozwiązania były jak najbardziej ekonomiczne, dlatego zalecamy, by gabaryty zbiorników magazynowych nie przekraczały wymiarów, które mają znaczący wpływ na wzrost kosztów transportu. W poniższej tabeli uwzględniliśmy wymiary w zależności od rodzaju zbiornika (tabela poniżej).
Rodzaj zbiornika | Zakres wymiarów |
Zbiorniki cylindryczne oraz prostopadłościenne zgrzewane / spawane |
|
W przypadku magazynowania substancji niebezpiecznych zabezpieczamy zbiorniki na wypadek rozszczelnienia i wycieku substancji żrących poprzez zastosowanie:
Kanały chemoodporne
Do odprowadzenia trujących i żrących oparów ze zbiornika stosujemy kanały chemoodporne wykonane z odpornych tworzyw (m.in. polichlorku winylu PVC, polietylenu, polipropylenu, polipropylenu trudnozapalnego PPs lub wykonania z możliwością odprowadzenia ładunków elektrostatycznych – PE-EL lub PPs-EL).
W zależności do potrzeb zbiornik wyposażamy w niezbędną armaturę i elementy, takie jak:
Ustawy i rozporządzenia dotyczące zbiorników dozorowych UDT: