Oczyszczanie powietrza i gazów – rozwiązania dla każdego sektora przemysłu

Nieodzownym elementem wyposażenia zakładów przemysłowych są systemy oczyszczania powietrza złowonnego i gazów, czyli oparów związków trujących lub żrących. Budujemy urządzenia / systemy oczyszczania gazów złowonnych według projektu.

Zysk na starcie

Wybierając technologie Amargo zyskujesz już na starcie, ponieważ nasza oferta to gwarancja bezpłatnego serwisu, brak kosztów związanych z malowaniem, brak erozji betonu czy problemów związanych z odpadaniem żywicy.

prefabrykacja polipropylenowe układy skruberowe tworzyw chemicznie odpornych gazów
króćce przyłącza zbiornika pp przeznaczonego na skruber absorber oczyszczanie powietrza odlotowego
linie do wykwaszania gliceryn wyposażone w skruber wodny

Nasze rozwiązania sprawdzają się w wielu sektorach gospodarki:

 • Ochrona środowiska naturalnego, w tym oczyszczalnie ścieków
 • Przemysł farmaceutyczny
 • Przemysł chemiczny
 • Przemysł przetwórczy
 • Przemysł spożywczy (w tym zakłady mięsne, ubojnie)
 • Rolnictwo
 • Przemysł energetyczny
 • Galwanizernie, cynkownie
 • Przemysł motoryzacyjny

Jakie gazy pochodzące z procesów przemysłowych zawierają różnego rodzaju zanieczyszczenia?

 1. Amoniak NH3
 2. Chlor Cl2
 3. Kwas solny HCl
 4. Kwas octowy C2H4O2
 5. Tlenek azotu NOx
 6. Bromowodór HBr
 7. Aminy DMEA, DMIA, TEA
 8. Dwutlenek azotu NO2
 9. Fluorowodór HF
 10. Siarkowodór H2S
 11. Inne w zależności od prowadzonego procesu

Sprawdź ostatnią realizację

Oczyszczanie powietrza i gazów – szczegóły techniczne

Z racji niewielkiej masy płyt panelowych możliwości konstruowania filtrów Amargo z arkuszy o wymiarach np. 2600 x 1000 mm są praktycznie nieograniczone. Do ich sprawnego zamontowania nie potrzeba dźwigu, suwnicy ani podnośników, a jedynie dwóch doświadczonych osób.

Jeśli chodzi o działanie oczyszczaczy, gazy po przejściu przez nawilżacz kierowane są do materiału filtracyjnego lub sorpcyjnego znajdującego się wewnątrz pojemnika. Następnie przenikają one przez biomasę, co powoduje znaczną redukcję poziomu substancji zapachowych. Brzmi prosto, ale aby to wszystko zbudować i zapewnić skuteczne działanie, potrzeba eksperckiej wiedzy. Na szczęście w Amargo mamy jej pod dostatkiem!

Pamiętaj!

Warunkiem dobrego wykonania instalacji są dokładne pomiary. Wykonaj je sam lub zleć je Amargo – na tej podstawie przygotujemy dla Ciebie z pewnością najlepsze rozwiązanie.

Skruber, oczyszczanie powietrza, urządzenia filtracyjne chemoodporne, płuczki wodne

Skruber jest urządzeniem przeznaczonym do oczyszczania gazów pochodzących z procesów przemysłowych, zawierających różnego rodzaju zanieczyszczenia. Wykonanie skruberów z chemoodpornego tworzywa sztucznego pozwala na uzyskanie najwyższej skuteczności. Zakres ich działania obejmuje wszystkie niekorzystne związki chemiczne i zanieczyszczenia pyłowe.

Skrubery znajdują zastosowanie w wielu branżach, m.in. przemysłowej, spożywczej, hodowli zwierząt, stacjach uzdatniania wody, oczyszczalniach ścieków, rolnictwie.

Aby mieć pewność, że limity emisji nie zostaną przekroczone, stosujemy zaaprobowany i sprawdzony materiał wypełniający. Wyróżnia się tym, że w porównaniu do typowych kolumn filtracyjnych, zapewnia wyższą efektywność poziomu usuwania zanieczyszczeń na tej samej wysokości. Jest to efekt niewątpliwych zalet: wydłużonego czasu kontaktu gazu i cieczy, jednorodnego rozkładu zanieczyszczeń rozpuszczonych w fazie ciekłej oraz równomiernego rozprowadzenia powietrza.

Transfer zanieczyszczeń z fazy gazowej do fazy ciekłej ulega zwiększeniu wraz z liczbą jednostek złoża, co przekłada się na bardzo wysoką sprawność usuwania zanieczyszczeń. Dodatkowo w ten sposób unika się możliwości wydostawania się nieoczyszczonego powietrza.

Rozmiary skrubera lub układu skruberów – systemu urządzeń oczyszczania powietrza są dobierane zgodnie z wymaganiami, na podstawie szczegółowych informacji dot. przepływu i charakterystyki oczyszczanych gazów. W wielu przypadkach jest to najprostsze i najbardziej efektywne rozwiązanie problemu oczyszczania gazów powodujących uciążliwość zapachową. Skrubery w technologii MultiPower działają nadzwyczaj efektywnie, bez  konieczności znacznych nakładów na drogie środki eksploatacyjne, nie wymagają częstego serwisowania, co ogranicza  koszty utrzymania i konserwacji. Dysponujemy urządzeniami w szerokim przedziale wydajności przepływu gazów do oczyszczenia: od 300 m3/h do 80.000 m3/h,

Poglądowe zdjęcia z prefabrykacji układów oczyszczania powietrza / gazów poprodukcyjnych

ściany w kształcie kwadratu koła okręgu z tworzywa do systemów skruberow odpornych
skruber do instalacji produkcji gliceryny wyższych kwasów tłuszczowych zdolność produkcyjna scruber zraszany
wziernik do zbiornika z pp do obserwacji procesów w środku zasobnika pp polipropylenowe i szkło plexia pmma poliwęglan
skruber mieszaniny poreakcyjnej pp pe-nierdzewny stalowy
układ skraplania oparów reaktora skruber tłuszczu
wnętrze komina z tworzywa pionowego aparatu skruberowego z napylaniem wodą
z bufora odpowietrzenie separatory gazów przed skruberem faza lekka ciężka separacja zanieczyszczeń
skruber do zakładu przemysłu tłuszczowego zapachy eliminacja
zwieńczenie skrubera gazów smalec produkcja

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Chętnie poznasz więcej szczegółów związanych z oczyszczaniem powietrza i gazów? Skontaktuj się z nami, prześlij swój projekt – wybierzemy najlepsze rozwiązanie.
  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi oraz nawiązywania relacji handlowych, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zapytania. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.