Projektowanie zbiorników i instalacji towarzyszących

Oferujemy projektowanie i obliczanie zbiorników bezciśnieniowych z tworzyw termoplastycznych i kompozytów, z uwzględnieniem instalacji technologicznych w ramach których pracują (nie projektujemy technologii). Wykonanie projektu poprzedza etap konsultacji i opracowania koncepcji wdrożenia, podczas których wskazywane są możliwe warianty rozwiązania. Dzięki profesjonalnemu podejściu już na wstępnym etapie Twoja inwestycja będzie cechować się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz będzie osadzona w realiach finansowych. Opracowujemy:

 • projekty techniczne oraz wykonawcze dla zbiorników i instalacji, w tym modelowanie 3D,
 • projekty instalacji sterującej i automatyki.

Projekt zbiornika chemoodpornego i instalacji może obejmować:

 • schematy PFD oraz P&ID instalacji technologicznej wraz ze zbiornikami,
 • analizę HAZOP i LOPA,
 • projektowanie według wybranego modelu z uwzględnieniem klasy szczegółowości np. LOD300, LOD400,
 • rysunki wykonawcze instalacji i zbiorników,
 • harmonogram prac, BOM materiałowy i karty materiałowe.

Jeśli jako Inwestor masz czas, środki i potrzebujesz szerszych opracowań, możemy skomunikować Cię z zewnętrznym współpracującym biurem projektowym celem realizacji złożonej dokumentacji, w tym z uzyskaniem odrębnych decyzji oraz pozwoleń na budowę.

Proces projektowania zbiorników i instalacji

Projekt i obliczanie zbiorników najczęściej powstaje na bazie wybranego wariantu rozwiązania wynikającego z koncepcji wdrożenia. Opracowanie bazuje na informacjach dostarczonych przez Inwestora, wymogach obowiązujących norm i rozporządzeń oraz materiałach zgromadzonych przez Wykonawcę podczas wizji lokalnej.

Etap projektowania zbiornika rozpoczyna się od potwierdzenia parametrów zbiornika takich jak pojemność, kształt (cylindryczny lub prostopadłościenny), gabaryty oraz niezbędne wyposażenie.

Wykorzystanie najnowszego oprogramowania pozwala nam na wykonanie dokładnych obliczeń wytrzymałościowych (dotyczy zbiorników chemoodpornych), co przekłada się na gwarancję żywotności zbiornika i jego wytrzymałości przez długie lata.

Dzięki wykonaniu projektu poza doborem odpowiedniej konstrukcji i technologii produkcji zbiornika poznasz budżet oraz realny harmonogram prac.

Projektowanie zbiornika – praktyczne korzyści dla Inwestorów

Kompleksowa analiza i doradztwo techniczne

W oparciu o praktyczną wiedzę i doświadczenie płynące z realizacji analogicznych zadań przed przystąpieniem do opracowania projektu otrzymujesz audyt wraz z wizją lokalną w miejscu potencjalnej inwestycji. Projekt będzie podsumowaniem spisanych wymagań, oczekiwań i obostrzeń – bez teoretyzowania.

Potwierdzenie zasadności inwestycji

Dzięki wykonanej koncepcji i uproszczonemu opracowaniu projektowemu zyskujesz wiedzę o wymaganych nakładach na inwestycję, co umożliwi Tobie i innym działom w firmie analizę stopy zwrotu.

Merytoryczny materiał do rozmów w firmie

Opracowanie projektowe to merytoryczny i wiarygodny materiał, który pozwoli Ci na przeprowadzenie w pełni świadomych rozmów wewnątrz organizacji, w tym z zarządem, innymi działami czy spółką nadrzędną.

Świadomość wymaganych nakładów finansowych

Projekt, w którym zawieramy szacowane koszty realizacji przedsięwzięcia pozwoli Ci osadzić je w ramach i realiach finansowych – unikniesz odrębnych poszukiwań kosztorysanta, zlecania dodatkowych czasochłonnych opracowań oraz przede wszystkim niedoszacowania kosztów inwestycji.

Wsparcie w przebiegu procesu inwestycyjnego

Wiemy, że działy inwestycji lub zakupów zajmują się wieloma branżami i szerokim asortymentem – nie muszą i wręcz nie mogą znać się perfekcyjnie na wszystkim. Dzięki naszej pomocy zyskasz konkretny opis przedmiotu zamówienia (swego rodzaju specyfikację, schemat orurowania i oprzyrządowania przydatny np. do ogłoszenia postępowania zakupowego), zakres realizacji wraz z wstępnym harmonogramem – niezwykle pomocny do prawidłowego przygotowania przyszłej umowy, a także sprawne procedowanie odbioru inwestycji dzięki jasno określonemu zakresowi inwestycji, z zaznaczonymi granicami realizacji.

Pewność realizacji i ograniczenie ryzyka

Jeśli projekt zostanie zaakceptowany do realizacji zyskujesz cenny czas, pewność wykonania i działania całego układu (od miejsca rozładunku – zasilania zbiornika, aż do miejsca dostarczenia medium). Eliminujesz także ryzyko przebiegu realizacji, gdyż masz możliwość zlecenia kompleksowej usługi pod klucz włącznie z odbiorami, uruchomieniem i testami rozruchowymi jednej firmie.

Case study

W jaki sposób przedsiębiorstwa podchodzą do dużych inwestycji

Poznaj historię Klienta, którego celem była optymalizacja kosztów i obsługi procesu technologicznego. Udało się go zrealizować poprzez zmianę sposobu magazynowania medium.

W artykule pokazujemy cały proces zmian, podążając ścieżką od audytu przez projekt po produkcję i montaż.

FAQ – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w zakresie projektowania zbiorników i instalacji

Wyślij zapytanie o projekt

Jeśli planujesz inwestycję, która ma zrealizować konkretne cele i chcesz świadomie podejść do realizacji zadania – napisz do nas. Opracujemy projekt zbiornika i instalacji, a w kolejnym etapie kompleksowo wykonamy niezbędne prace produkcyjne, montażowe i rozruchowe.
  Interesuje mnie wiedza z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych, dlatego zamawiam bezpłatną usługę newslettera edukacyjnego, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodę na dostarczanie newslettera na podany adres e-mail i wyrażając zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu przesłania pliku z poradnikiem firmy Amargo, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zgłoszenie. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.