Produkujemy i montujemy chemoodporne wanny ociekowe z tworzyw sztucznych pod zbiorniki, maszyny, pompy tłoczące chemikalia.

Wanny ociekowe (inaczej zabezpieczająco-wychwytujące) wykonane z PE lub PP o wysokiej odporności na działanie agresywnych chemikaliów zabezpieczają hale produkcyjne, posadzki i odpływy ściekowe przed niekontrolowanym wyciekiem materiałów niebezpiecznych. Wanny umieszcza się np. pod zbiornikami lub elementami instalacji, aby w razie wycieku spowodowanego np. rozszczelnieniem na skutek uderzenia mechanicznego, wyłapać wypływającą ciecz.

Każdą wannę wychwytową wykonujemy w odpowiednio dobranej pojemności, przy spełnieniu wszelkich parametrów wynikających z obowiązujących przepisów i norm.

Szczegóły techniczne

Wykonanie wanny zabezpieczającej możliwe jest zarówno z polietylenu wysokiej gęstości PE HD o grubości od 5 do 20 mm, jak i polipropylenu homopolimeru PP-H lub kopolimeru PP-C. Wykonujemy je metodą cięcia płaskich arkuszy płyt, obróbki krawędzi i powierzchni oraz spawania ręcznego, ekstruderem lub zgrzewania doczołowego.

Aby ułatwić wspólne rozmowy w temacie zapytania i spełnić Twoje potrzeby, przydatne będą informacje dotyczące etapu, na jakim znajduje się inwestycja (koncepcja / projekt / przetarg / zakup) oraz:

 • informacja o tym, z jaką substancją chemiczną i o jakim stężeniu wanna będzie mieć styczność (najlepiej załącz do zapytania kartę charakterystyki substancji)
 • dane dotyczące temperatury pracy medium
 • informacje dotyczące przybliżonych wymiarów/powierzchni wanny oraz grubości jej ścianek
 • informacje, czy wanna ma być wolnostojąca (na nóżkach), umieszczona w betonowej niecce, itp.
 • informacje o wymaganym rodzaju dna: proste lub pochyłe (z jakim spadkiem)
 • dane dotyczące wymaganych elementów dodatkowych takich jak króćce, zawory, odpływ
 • docelowa ilość wanien, jaka Cię interesuje

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Masz pytania w zakresie chemoodpornych wanien ociekowych? Skontaktuj się z nami – gwarantujemy szybki kontakt, sprawną wycenę i przede wszystkim dostarczenie gotowego rozwiązania.
  Interesuje mnie wiedza z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych, dlatego zamawiam bezpłatną usługę newslettera edukacyjnego, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodę na dostarczanie newslettera na podany adres e-mail i wyrażając zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu przesłania pliku z poradnikiem firmy Amargo, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zgłoszenie. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.