Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Bezciśnieniowe zbiorniki na wodę budujemy w technologii AmargTank MultiPower®, która cechuje się wykorzystaniem do konstrukcji płyt sandwichowych z tworzywa PP-COPO lub HDPE oraz Polystone CubX PP-H. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy ich najważniejsze parametry oraz wskazujemy na korzyści ważne z punktu widzenia Inwestora.

Warto podkreślić, że omawiane przez nas płyty modułowe mają szerokie zastosowanie, natomiast ze względu na podstawowy profil działalności Amargo skupiamy się na roli, jaką odgrywają w budowie wewnętrznych zbiorników dla przemysłu i obiektów użyteczności publicznej, tj.:

Odkryj tajniki zbiorników modułowych!

Zwiększ kompetencje w obszarze nowych technologii i wykorzystuj zdobytą wiedzę w swoich projektach i inwestycjach z zakresu instalacji sanitarnych oraz przeciwpożarowych.

Najważniejsze parametry płyt modułowych MultiPower

Stosowane przez nas płyty modułowe MultiPower/Polystone CubX są wykonane z wysoce odpornego tworzywa PP-COPO, HDPE lub PP-H. Charakteryzują się tzw. konstrukcją sandwichową (dwie płyty lite zespolone plastrem miodu). Dzisiaj pod kątem parametrów skupiamy się głównie na płytach MultiPower, natomiast pod względem korzyści należy wziąć pod uwagę oba rodzaje płyt.

Konstrukcję zbiornika na wodę z tworzywa na ogół stanowi płaszcz prostopadłościenny. Wzmocnienia płyt są realizowane za pomocą poprzecznych żeber usztywniających w dwóch wariantach rozstawu: 50/50 mm lub 50/100 mm (w przypadku małych obciążeń) – dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych profili stalowych.

W poniższej tabeli prezentujemy najważniejsze parametry techniczne płyt MultiPower.

Jak łączymy płyty tworzywa podczas budowy zbiornika metodą AmargTank MultiPower®

Montaż zbiornika z pojedynczych prefabrykowanych modułów jest stosunkowo szybki i nie wymaga długiego wyłączenia instalacji z ruchu. Dzięki materiałowi przyjaznemu w obróbce istnieje możliwość modyfikacji położenia i typu króćców, co bywa istotne podczas trwania inwestycji. Oczywiście, jeśli warunki posadowienia na to pozwalają – instalujemy także gotowe zbiorniki.

Preferujemy łączenie płyt konstrukcyjnych zbiornika za pomocą zgrzewania doczołowego, które daje najbardziej korzystne współczynniki obliczeń spoin według wytycznych i norm DVS/SKZ. Wśród innych metod łączenia znajduje się spawanie gorącym powietrzem lub wytłaczarkami (ekstruderami). Taka forma konstrukcyjna pozwala na zachowanie wysokiej sztywności i wytrzymałości zbiornika przy jednocześnie niskiej wadze, co przekłada się na jego niezawodną eksploatację.

Zbiorniki na wodę AmargTank MultiPower® z płyt modułowych – widok na konstrukcję zbiornika „od środka”

Korzyści technologii budowy zbiorników z płyt modułowych z tworzywa sztucznego

Technologia niesie za sobą wiele korzyści. W przypadku realizowanych przez nas zbiorników na wodę pitną, ppoż. lub deszczową zauważamy, że kluczową rolę odgrywa możliwość zagospodarowania nieużytkowanych, trudno dostępnych pomieszczeń bez potrzeby kosztownej przebudowy elementów konstrukcyjnych budynku. Rozwiązanie doskonale sprawdza się w zakładach przemysłowych, jak również w budynkach użyteczności publicznej, takich jak biurowce, hotele, szpitale, hospicja, szkoły itp., których lokalizacja uniemożliwia wykonanie zbiornika podziemnego lub w przypadku instalacji zbiornika wewnątrz obiektu niemożliwe jest wniesienie i zabudowanie go w całości.

Poza wspomnianymi korzyściami zastosowania modułowych zbiorników z płyt tworzywa sztucznego podkreślić należy także:

 • eliminację stalowych elementów zbiornika, narażonych na korozję, co pozwala oszczędzić wydatki na eksploatację, przeglądy i remonty,
 • ograniczenie efektu wykraplania się pary wodnej na ściankach dzięki konstrukcji z tworzywa,
 • nieograniczone możliwości dezynfekcji i mycia pod ciśnieniem, które ułatwiają utrzymanie zbiornika w czystości,
 • niski ciężar usprawniający eksploatację (otwieranie dużej, sztywnej, a jednocześnie lekkiej pokrywy zbiornika nie sprawia większych problemów).
BIM

Projektowanie zbiorników modułowych

Wykorzystaj potencjał technologii BIM

Projektujesz instalacje sanitarne i przeciwpożarowe, których element stanowi zbiornik magazynowy wody? Pobierz biblioteki Revit zbiorników AmargTank MultiPower®, które są odpowiedzią na aktualne trendy i wysokie wymagania stawiane przez branżę instalacyjną. Modele BIM niosą szereg korzyści dla projektantów, wykonawców i inwestorów.

Czy tworzywo sztuczne do budowy zbiorników na wodę jest bezpieczne?

Płyty modułowe z tworzywa do budowy zbiorników na wodę są odpowiednio certyfikowane – materiały konstrukcyjne posiadają niezbędne atesty Państwowego Zakładu Higieny. Jakie korzyści pod względem bezpieczeństwa niosą za sobą ich właściwości? Przede wszystkim to, że gładka powierzchnia tworzywa jest niepodatna na gromadzenie się zanieczyszczeń, co pozwala zachować wysokie standardy higieniczne. Ściany izolujące cieplnie ograniczają nagrzewanie wody, a tym samym redukują namnażanie drobnoustrojów (np. bakterii typu Legionella, co w przypadku źródeł rezerwowych wody pitnej lub przeznaczonej do spożycia przez ludzi nie może mieć miejsca). W przypadku zbiorników ppoż. zapewnienie czystości wody w znaczący sposób chroni elementy instalacji ppoż. przed wtórnym zanieczyszczeniem.

Przykłady zrealizowanych wewnętrznych, wbudowanych zbiorników na wodę z płyt modułowych

Zapoznaj się z opisami realizacji zbiorników, do których budowy zastosowaliśmy płyty modułowe

Zbiornik modułowy zapasu wody pitnej dla budynku szpitala

Zbiornik wody na cele przeciwpożarowe dla schroniska

Wewnętrzny zbiornik modułowy na wodę ppoż. dla biurowca

Zbiornik zapasu wody do celów produkcyjno-myjących

Zbiornik retencyjny wody deszczowej 15 m3 w biurowcu

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

  *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

  [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.

  Zbiornik z płyt modułowych spełnia Twoje wymagania? Skontaktuj się z nami!

  Jeśli prowadzisz lub planujesz inwestycję, w zakres której wpisuje się rozwiązanie modułowego zbiornika na wodę, skontaktuj się z nami. Najlepszym sposobem będzie wypełnienie i przesłanie formularza doboru zbiornika na wodę. Znajdują się w nim najważniejsze parametry, które pozwolą nam na poznanie Twoich potrzeb i sprawne przygotowanie wstępnej wyceny.
   Interesuje mnie wiedza z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych, dlatego zamawiam bezpłatną usługę newslettera edukacyjnego, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodę na dostarczanie newslettera na podany adres e-mail i wyrażając zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

   Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu przesłania pliku z poradnikiem firmy Amargo, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zgłoszenie. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.

   Kategoria: Baza wiedzy