Sprawdź nasze zbiorniki na kwas azotowy

Kwas azotowy HNO3 jest bezbarwną cieczą, bardzo aktywną chemicznie, która zazwyczaj jest wykorzystywana w 65% roztworze (w zależności od zastosowania wartość stężenia może się zmieniać). Kwas azotowy należy przechowywać w zbiornikach kwasoodpornych, z dala od materiałów łatwopalnych i metali.

Oferujemy zbiorniki z tworzyw sztucznych posiadające wszelkie dopuszczenia UDT-u, które są odporne na substancje agresywne, takie jak m.in. kwas azotowy. Produkowane przez nas zbiorniki nie korodują i niezawodnie pracują przez wiele lat. Mogą być przeznaczone zarówno do posadowienia wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Zbiorniki na kwas azotowy – w czym możemy Ci pomóc

  • Dobierzemy odpowiednią pojemność, kształt (gabaryty) i wyposażenie zbiornika na stężony kwas azotowy, który pozwoli na bezpieczne składowanie substancji
  • Zaprojektujemy i wyprodukujemy zbiornik magazynowy HNO3 we własnym zakładzie produkcyjnym, włącznie z przeprowadzeniem niezbędnych prób szczelności
  • Zapewnimy pomoc we wszelkich formalnościach związanych z procedurą UDT, której podlegają zbiorniki dozorowe
  • Nasz doświadczony zespół montażowy dokona posadowienia zbiornika na obiekcie i wszystkich instalacji towarzyszących wraz z uruchomieniem

Jak zaprojektować zbiornik odporny na kwas azotowy

Projektowanie zbiorników na kwas azotowy rozpoczynamy od pozyskania niezbędnych informacji nt. parametrów i ilości medium oraz warunków pracy zbiornika. Nierzadko też umawiamy się na spotkanie w celu przeprowadzenia wizji lokalnej, podczas której weryfikujemy wstępne założenia. Wszystko po to, aby zbiornik, który wyprodukujemy na wymiar spełniał wszystkie potrzeby pod kątem pracy z kwasem azotowym oraz posadowienia dostosowanego do istniejącej infrastruktury.

Warunki bezpiecznego przechowywania kwasu azotowego w zbiornikach

Kwas azotowy powinien być przechowywany w zbiornikach odpornych na korozję. Proponujemy zbiorniki kwasoodporne na wymiar, wykonane z najwyższej jakości materiałów (PE, PP, PVC, PVDF) – tworzywo dobieramy w zależności od indywidualnych potrzeb. Odporność chemiczną tworzywa sztucznego, które będzie użyte do produkcji zbiornika weryfikujemy już na etapie projektowym. Materiał zbiornika jest podyktowany warunkami, w jakich będzie pracowało urządzenie – m.in. rodzajem substancji (w tym przypadku kwas azotowy), miejscem posadowienia (wewnątrz lub na zewnątrz), temperaturą pracy czy wymaganą pojemnością.

Zbiorniki na HNO3 powinny być umieszczone na tacach kwasoodpornych, które wykonujemy również z tworzywa sztucznego i w określonej pojemności, stosownie do rozmiarów zbiornika oraz obowiązujących przepisów i norm. Wanny wychwytujące będą stanowiły ochronę przed wyciekiem kwasu azotowego poza zbiornik.

Zbiorniki dozorowe kwasu azotowego

Kwas azotowy jest medium, w którego przypadku zbiornik będzie podlegał tzw. dozorowi technicznemu UDT. Zazwyczaj Inwestorzy nie orientują się zbyt dobrze pod kątem regulacji prawnych w zakresie magazynowania i rozładunku substancji żrących.

Nasz zespół kompleksowo zrealizuje działania w obrębie procedury dozorowej, m.in. uzgodni dokumentację techniczno-projektową zbiornika magazynowego na kwas azotowy w Urzędzie Dozoru Technicznego, po czym przejdzie do kolejnego etapu, czyli produkcji.

Zastosowanie zbiorników na kwas azotowy

Zbiorniki na kwas azotowy znajdują zastosowanie we wszystkich w branżach, w których substancja jest wykorzystywana – m.in. w przemyśle chemicznym podczas produkcji nawozów mineralnych, w przemyśle spożywczym do czyszczenia aparatów oraz urządzeń wykonanych ze stali kwasoodpornej, w farmacji, produkcji barwników i lakierów, itp.

Firma Amargo znajduje się wśród czołowych firm takich jak Weber Polska, Imfitex, Remer, Lech-Plast, Trokotex, Termochem, flstech, PE-System, Aquaworld, 3aqua , Skorpio, Splastic, ChemicTank, Brenal, Apakor zajmujących się zbiornikami.

Zobacz naszą ostatnią realizację

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli szukasz zbiornika magazynowego, zachęcamy do kontaktu. Najlepszym sposobem będzie wypełnienie i przesłanie formularza doboru zbiornika chemoodpornego, który możesz pobrać powyżej. Znajdują się w nim najważniejsze parametry, które pozwolą nam na poznanie Twoich potrzeb i sprawne przygotowanie wstępnej wyceny.