Zbiornik do przechowywania wody na mgłę wodną

W branży przeciwpożarowej nowe technologie nabierają tempa. Opracowywane są …

nowe sposoby udoskonalające akcje pożarnicze. Jedną z metod usprawniających poskromienie żywiołu jest użycie mgły wodnej. Istotą produkcji takiej mgły jest wykorzystanie idealnie czystej wody. Dlatego zbiornik do przechowywania wody na mgłę wodną musi być wykonany z takiego materiału, który nie koroduje, w którym nie osadza się rdza (jak na przykład w zbiornikach stalowych). Jest to zbiornik do przechowywania wody, późniejsza faza przechodzenia w mgłę wodną to sprawa innych urządzeń, które również muszą zachowywać czystość wody.
Takie zbiorniki od lat tworzy AMARGO! Dzięki wykorzystaniu wysokogatunkowych materiałów nasze zbiorniki nie korodują i są dedykowane do przechowywania wody.
Dlaczego sposób gaszenia wysokociśnieniową mgłą wodną zyskuje na popularności? Ponieważ ma wiele zalet:
• System wysokociśnieniowej mgły wodnej jest bezpieczny, ze względu na użycie wody jako czynnik gaśniczy.
• Niezwłoczne uruchomienie systemu w przypadku pożaru, poprzez zastosowanie wyzwolenia z systemu detekcji pożaru (sterowania gaszeniem) lub innego elementu wyzwalającego (np. ampułka). Wychwytywanie cząsteczek dymu oraz częściowa absorpcja agresywnych gazów przez mgłę wodną zmniejsza skażenie powietrza oraz polepsza widoczność, co z kolei poprawia warunki ewakuacji ludzi i zwiększa bezpieczeństwo.
• „Efekt gaszenia trójwymiarowego”. Mgła wodna dystrybuowana jest w gaszonej przestrzeni w sposób zbliżony do czynników gazowych, więc nawet trudno dostępne źródła pożaru mogą być gaszone.
• Wysoka skuteczność gaszenia przy minimalnej ilości wody, w stosunku do tradycyjnych systemów gaśniczych wodnych, co ogranicza wielkość strat pożarowych wynikających z użycia wody do celów ppoż.
• System bezpieczny dla ludzi oraz środowiska.
https://www.amargo.pl/blog/zbiornik-zasilania-woda-pionow-przeciwpozarowych-instalacje-gaszenia-mgla-wodna-czystosc-wody-do-gaszenia-wymogi-co-do-dysz-gasnicze-wodne-wbudowane-maksymalna-wysokosc-z-elementow-wnoszonych/
Chcesz się dowiedzieć więcej na temat zbiorników do przechowywania wody?
Potrzebujesz projektu, porady, wyceny?
Zapraszamy do AMARGO!
www.amargo.pl
AMARGO®
ul. Jaśminowa 16
05-850 Ożarów Mazowiecki, Koprki
Email: biuro@amargo.pl
Tel: +48 22 758 88 27
+48 22 244 29 38
+48 22 201 24 03
Fax: +48 22 722 34 48
Adresy e-mail:
Dział handlowy: handel@amargo.pl
Dział produkcji i prefabrykacji: produkcja@amargo.pl
Logistyka i realizacja zamówień: logistyka@amargo.pl
Dział techniczny, product manager: produkty@amargo.pl