Szkolenia ze zbiorników z tworzyw termoplastycznych

Realizujemy szkolenia dedykowane biurom projektowym, przedstawicielom branży przemysłowej, inspektorom urzędów dozorujących oraz instytucjom certyfikującym, w których poruszamy nie tylko aspekty prawne, ale przede wszystkim skupiamy się na przekazaniu wiedzy praktycznej.

DLA JAKICH GRUP SĄ PRZYDATNE NASZE SZKOLENIA

Przedstawiciele biur projektowych zajmujących się obszarami instalacji przemysłowych, instalacji sanitarnych oraz przeciwpożarowych

Przedstawiciele firm projektowo-wykonawczych, konsultingowo-inżynieryjnych, generalni wykonawcy inwestycji, urzędy dozorujące itp.

Przedstawiciele przedsiębiorstw przemysłowych: działy utrzymania ruchu, BHP, techniczne, technologiczne, inwestycyjne

Według ankiet przeprowadzonych po szkoleniach online aż 97,7% uczestników oceniło poziom zadowolenia z udziału jako bardzo wysoki i wysoki.

„Szkolenie z zakresu zbiorników chemoodpornych było bardzo pouczające i obejmowało szereg zagadnień przydatnych w pracy projektanta instalacji technologicznych. Stanowi ono wartość dodaną nawet w przypadku, gdy posiada się duże doświadczenie w branży. Niestety przepisy nie zawsze są przejrzyste i niosą za sobą wiele wątpliwości, szkolenie obejmowało również zrealizowane inwestycje, zaś praktyka zawsze jest najcenniejszym źródłem wiedzy.

Zarówno w trakcie szkolenia jak i po nim, można było uzyskać odpowiedzi na postawione pytania. W każdym momencie można także powrócić do udostępnionych materiałów (m.in. poradnik – cenna pomoc), a w przypadku problematycznych zagadnień skorzystać z konsultacji. Dziękujemy za możliwość udziału w szkoleniu!”

Dorota Świder, Projektant w VEOLIA WATER TECHNOLOGIES
Opinia po szkoleniu „Zbiorniki chemoodporne w praktyce”


„Bardzo dziękuję, że mogłam uczestniczyć w szkoleniu – jak zawsze pełny profesjonalizm.”

„Organizacja webinarów to bardzo dobry pomysł, jest to szansa nie tylko na poznanie produktów firmy, ale też wymagań prawnych, technicznych.”

„Konkretne informacje. Liczę na kolejne webinary na podobnym poziomie.”

„Rzetelna prezentacja tematów od strony wytwórcy zbiorników.”

Super, że mieliśmy zajęcia praktyczne i myślę, że taki moduł można by było wprowadzić do szkolenia na stałe. Nie ma nic lepszego niż bezpośrednia styczność z urządzeniami.”

„Bardzo ciekawe szkolenie. Bardzo dobra organizacja. Otwartość prelegentów w przekazywaniu wiedzy. Szkoda, że tylko 1 dzień.”

Przykładowe opinie anonimowe po webinarach oraz szkoleniu stacjonarnym

WEBINARY I WEBCASTY

Szukasz wartościowej wiedzy branżowej, wiedzy o rozwiązanych i usługach z zakresu zbiorników z tworzyw termoplastycznych? Zrealizowaliśmy serię webinarów tematycznych, w których udział wzięło łącznie 280 osób. Aktualnie udostępniamy pakiet nagrań wideo w formie webcastów, które możesz pobrać i obejrzeć wtedy, gdy tego potrzebujesz.

SZKOLENIA ONLINE

W naszych dotychczasowych szkoleniach online wzięło udział już ponad 360 osób! Są to spotkania dedykowane biurom projektowym lub osobom odpowiadającym za inwestycje związane z instalacjami, w których pojawiają się zbiorniki np. na ług sodowy, kwas siarkowy, kwas solny, kwas azotowy, koagulanty PIX, PAX, SAX, formaldehyd, perhydrol, wodę amoniakalną, solankę, nadmanganian potasu, ścieki przemysłowe czy odpady promieniotwórcze.

SZKOLENIE: ZBIORNIKI Z TWORZYWA NA CHEMIKALIA

TERMINY

Aktualnie szkolenia online realizujemy wyłącznie na zlecenie indywidualnych firm. Po potwierdzeniu zakresu szkolenia ustalamy dogodny termin szkolenia.

ZAKRES TEMATYCZNY

Poniżej znajduje się pełny zakres zagadnień. W celu szkolenia online dla firm dostosujemy wspólnie zakres z listy poniżej.

Projektowanie i produkcją zbiorników z tworzyw termoplastycznych w oparciu o standardy normy DVS

 • Parametry niezbędne przy projektowaniu zbiorników chemoodpornych na substancje żrące, trujące i niebezpieczne i ich znaczenie
 • Dobór materiału konstrukcyjnego zbiornika w zależności od jego przeznaczenia: tworzywo, kompozyt, hybryda
 • Obliczenia statyki zbiornika
 • Elementy wyposażenia zbiorników przemysłowych z tworzywa
 • Wentylacja zbiorników chemoodpornych
 • Omówienie technologii produkcji zbiorników stosowanych w zakładzie – korzyści i ograniczenia
 • Typowe układy występujących w danych branżach przemysłowych na przykładzie realizacji Amargo

Zbiorniki dozorowe UDT

 • Jak sprawdzić, czy dany zbiornik na chemikalia podlega dozorowi Urzędu Dozoru Technicznego
 • Jakie elementy, które wynikają z rozporządzenia, należy dodatkowo przewidzieć
 • Jak przebiega procedura dozorowa
 • Diagnostyka zbiorników z tworzyw termoplastycznych; ocena stanu technicznego materiałów – warunki dopuszczenia zbiornika do dalszej bezpiecznej eksploatacji (elementy wskaźnikowe i zabezpieczenia na linii NO/zbiornika)
 • Przykład typoszeregu zbiorników dozorowych, który możesz dostosować do potrzeb swojego klienta

CO ZYSKASZ?

Wiedza od producenta

Praktyczna, wartościowa wiedza płynąca wprost od producenta, poparta wieloletnią współpracą z przemysłem, która z pewnością przyda się w codziennej pracy

Bogaty pakiet materiałów

Dostęp do gotowych, standaryzowanych rozwiązań i obszernego poradnika nt. zbiorników chemoodpornych, które będziesz mieć zawsze pod ręką

Wsparcie ekspertów

Wsparcie ekspertów Amargo, z którymi możesz skonsultować istniejący problem i wypracować najlepsze rozwiązanie – po szkoleniu możesz zgłosić się na sesję konsultacyjną

Certyfikat szkoleniowy

Udział w szkoleniu potwierdzamy certyfikatem imiennym, który zawiera zakres tematyczny szkolenia i jest opatrzony hologramem

SZKOLENIA STACJONARNE

Na chwilę obecną szkolenia stacjonarne realizujemy wyłącznie na zlecenie indywidualnych firm, przedsiębiorstw czy instytucji, dostosowując program do potrzeb uczestników. Istnieje możliwość odbycia szkolenia w siedzibie Amargo lub w siedzibie danej firmy.

Szkolenia stacjonarne w siedzibie Amargo są wzbogacone warsztatem praktycznym na hali produkcyjnej. Uczestnicy biorą udział w prezentacji na żywo urządzeń do spawania tworzyw sztucznych (triac, ekstruder, zgrzewarka doczołowa, zaginarka, linia nawojowa etc.).

W celu przygotowania oferty na szkolenie, prosimy o wiadomość mailową na adres akademia@amagro.pl ze wskazaniem zakresu, który wymaga omówienia, orientacyjnej liczby uczestników oraz wskaż proponowaną lokalizację i termin. W odpowiedzi zaproponujemy konkretny program.

FAQ odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania