Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Z wielką dumą chcemy podkreślić przynależność Amargo do Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych (PKTK) w kolejnym już roku. Technologie kompozytowe nie są nam obce – nieustannie rozwijamy ten obszar, biorąc czynny udział w projektach badawczo-rozwojowych i uczestnicząc w światowych wydarzeniach poświęconych rynkowi kompozytów (patrz: JEC WORLD).

Naszą misją jest odpowiedzialna realizacja instalacji przemysłowych, co wiąże się z potrzebą poszerzania portfolio i dostępnych rozwiązań, które spełnią wymagania rozwijającego się przemysłu.

W kontekście zbiorników przemysłowych na chemikalia technologia kompozytowa niesie za sobą szereg możliwości, zwłaszcza gdy występują jednocześnie takie wymogi, jak np.:

 • wysoka temperatura,
 • ciśnienie,
 • korozyjne medium,
 • wysoka gęstość medium,
 • stabilność wymiarowa (wytrzymałość, sztywność, pełzanie),
 • nieregularny kształt,
 • inne wymagania m.in. elektroprzewodzenie, odporność na ścieranie, dodatkowa wykładzina, barwienie/malowanie zewnętrzne, itp.

Swoim Klientom możemy oferować zbiorniki kompozytowe (bezciśnieniowe oraz ciśnieniowe), w tym z chemoodpornym linerem.

Konsultacje, audyt przemysłowy, koncepcja wdrożenia

Skorzystaj z doradztwa naszych ekspertów

Nie wahaj się skorzystać z doradztwa, dzięki któremu otrzymasz kompleksowe wsparcie na etapie przygotowania do inwestycji: ocenimy Twój problem, dokonamy analizy możliwych rozwiązań, pomożemy Ci zorientować się w kosztach i wskażemy właściwą drogę postępowania.

O Polskim Klastrze Technologii Kompozytowych (PKTK)

Polski Klaster Technologii Kompozytowych (PKTK) został powołany w październiku 2017 roku w Krakowie i stanowi platformę współpracy podmiotów działających w obszarze technologii kompozytowych, w tym uczelni i jednostek naukowych, badawczych lub rozwojowych oraz przedsiębiorców, wynalazców, jednostek otoczenia biznesu i innych osób lub instytucji. Zrzesza obecnie ponad 100 członków.

Celem Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych jest promocja polskich technologii, firm oraz instytucji, które zajmują się wytwarzaniem, badaniem i projektowaniem elementów kompozytowych, a także popularyzacja polskiej myśli technologicznej dotyczącej urządzeń oraz komponentów służących do produkcji kompozytów (…). PKTK to także miejsce doskonalenia wiedzy z zakresu materiałów kompozytowych za sprawą szkoleń i wyjazdów do wiodących ośrodków międzynarodowych oraz realizację wspólnych projektów badawczych.

Polski Klaster Technologii Kompozytowych w grudniu 2021 roku uzyskał status klastra kluczowego. Krajowy Klaster Kluczowy zyskują organizacje o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. 

Polityka klastrowa jest obecnie nieodłącznym elementem polityki gospodarczej większości krajów na świecie. Klastry kluczowe stają się niejako narzędziem do rozwoju struktur gospodarczych regionalnych czy też krajowych, w których wysoko rozwinięte klastry stają sie instrumentem do realizacji m.in. zadań publicznych. Uwzględnienie roli klastrów stanowi element łączący politykę przemysłową i innowacyjną z polityką rynku pracy oraz polityką w zakresie edukacji zawodowej, średniej i wyższej.

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

  *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

  [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.