Zbiorniki na wodę dla obiektów publicznych: szpitali, hospicjów, pensjonatów, szkół, biurowców, itp.

Realizujemy zbiorniki na wodę wykonane z atestowanego tworzywa przeznaczone dla szpitala, hospicjum, pensjonatu, szkół, biurowców do magazynowania zapasowej wody pitnej lub wody do celów przeciwpożarowych.

Zbiorniki na wodę z tworzywa nie ulegają korozji oraz ograniczają ryzyko namnażania się bakterii, co w przypadku zbiorników na wodę pitną jest niedopuszczalne. Dzięki temu obiekty użyteczności publicznej (biurowce, wieżowce, budynki wielorodzinne) oraz ośrodki prowadzące działalność leczniczą mogą bezpiecznie magazynować wodę do celów socjalno-bytowych czy do wyrównywania niskiego ciśnienia w sieci.

Zbiorniki przeciwpożarowe spełniają warunki wynikające z norm i przepisów ppoż. Wykonanie z tworzywa zapewnia czystość wody, co chroni elementy instalacji przeciwpożarowej przed wtórnym zanieczyszczeniem.

Oferowane przez Amargo zbiorniki na wodę stosowane w obiektach użyteczności publicznej posiadają atesty PZH są produkowane zgodnie z wytycznymi Normy Zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020 >>.

Zbiorniki Amargo na wodę dla szpitala, hospicjum, biurowców itp.

  • Zbiorniki rezerwowe wody pitnej dla obiektów prowadzących działalność leczniczą: szpitala, hospicjum, zakładu rehabilitacyjnego, opiekuńczo-leczniczego, które spełniają wymagania Rozporządzeniu Ministra Zdrowia o minimalnych ilości wody w stosowanych zbiornikach rezerwowych (§ 40: „Rezerwowe źródło zaopatrzenia szpitala w wodę zapewnia co najmniej jej 12-godzinny zapas.”)
  • Zbiorniki przeciwpożarowe dla budynków biurowych oraz budynków mieszkalnych wielokondygnacyjnych
  • Zbiorniki przeciwpożarowe dla szpitala, hospicjum, zakładu rehabilitacyjnego, opiekuńczo-leczniczego

Jeśli na co dzień zajmujesz się projektowaniem zbiorników na wodę dla szpitala, hospicjum, biurowców itp., sprawdź strefę projektanta, gdzie znajdziesz

Przykład realizacji zbiornika na wodę o pojemności 100 m3

Zbiornik z tworzywa został wybudowany z płyt modułowych MultiPower w pomieszczeniach piwnicznych przy parkingu podziemnym na kondygnacji -2 w biurowcu w centrum Warszawy.

Przykład: jak przebiega krok po kroku proces inwestycyjny wymiany istniejącego zbiornika stalowego na wodę

Stan zbiornika przed wymianą

Istniejący dotychczas zbiornik na wodę w pomieszczeniach piwnicznych budynków mieszkalnych wspólnoty mieszkaniowej był wykonany ze stali. Po latach uległ on korozji w wielu miejscach.

Zbiornik był wielokrotnie odrdzewiany, czyszczony, malowany – jednak nie przynosiło to oczekiwanego efektu. Przy stałych wahaniach wody, zmianie poziomu cieczy i budowie jako „otwarty” stal czarna koroduje w znacznym stopniu. Grozi to awarią zbiornika, wyciekami, przeciekami, rozerwaniem spawów i zalaniem pomieszczeń oraz wyposażenia.

Budowa nowego zbiornika na wodę dla spółdzielni

Decyzja o wymaganej szybkiej wymianie zbiornika na nowy, niekorodujący wiązała się z produkcją zbiornika z modułowych płyt polipropylenu – tafli o wymiarach m.in. 2600 × 1000 mm, które bez trudu można wprowadzić do istniejącego pomieszczenia.

Zbiornik zlokalizowany był na podniesieniu – konstrukcji stalowej – ramie z profili stalowych. Wszystko po to, by zapewnić podłączenie od dołu celem osiągnięcia efektu spuszczania „do zera” oraz uzyskania napływu na króciec ssący pomp – zestawu hydroforowego. W tym przypadku nie było potrzeby wykonywania zagłębienia w posadzce.

Zbiornik został wykonany z elementów – bloków wzmacnianego tworzywa modułowego. Przycięte elementy – płyty tworzywa zostały wniesione i zespolone – zgrzane / zespawane ekstruderowo na miejscu instalacji.

Sprawdź naszą ostatnią realizację zbiornika ppoż. dla obiektu publicznego – biurowca

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli szukasz zbiornika na wodę (zarówno do celów przeciwpożarowych, wody pitnej, wody technologicznej itd.), zachęcamy do kontaktu. Najlepszym sposobem będzie wypełnienie i przesłanie formularza doboru zbiornika na wodę, który możesz pobrać powyżej. Znajdują się w nim najważniejsze parametry, które pozwolą nam na poznanie Twoich potrzeb i sprawne przygotowanie wstępnej wyceny.