Zbiorniki na wodę dla obiektów publicznych: szpitali, hospicjów, pensjonatów, szkół, biurowców, itp.

Realizujemy zbiorniki na wodę wykonane z atestowanego tworzywa przeznaczone dla szpitala, hospicjum, pensjonatu, szkół, biurowców do magazynowania zapasowej wody pitnej lub wody do celów przeciwpożarowych.

Zbiorniki na wodę z tworzywa nie ulegają korozji oraz ograniczają ryzyko namnażania się bakterii, co w przypadku zbiorników na wodę pitną jest niedopuszczalne. Dzięki temu obiekty użyteczności publicznej (biurowce, wieżowce, budynki wielorodzinne) oraz ośrodki prowadzące działalność leczniczą mogą bezpiecznie magazynować wodę do celów socjalno-bytowych czy do wyrównywania niskiego ciśnienia w sieci.

Zbiorniki przeciwpożarowe spełniają warunki wynikające z norm i przepisów ppoż. Wykonanie z tworzywa zapewnia czystość wody, co chroni elementy instalacji przeciwpożarowej przed wtórnym zanieczyszczeniem.

Oferowane przez Amargo zbiorniki na wodę stosowane w obiektach użyteczności publicznej posiadają atesty PZH są produkowane zgodnie z wytycznymi Normy Zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020 >>.

ZAKRES REALIZOWANYCH PRAC

 • Demontaż istniejącego zbiornika (jeśli inwestycja dotyczy wymiany na nowy)
 • Dobór zbiornika na bazie udostępnionych danych – pomoc w opracowaniu koncepcji
 • Opracowanie projektu technicznego zbiornika i instalacji towarzyszących wraz z oszacowaniem budżetu i wskazaniem harmonogramu prac
 • Wsparcie w zakresie stosowania bibliotek Revit Amargo (dot. zbiorników AmargTank MultiPower na wodę)
 • Produkcja nowego zbiornika oraz przeprowadzenie prób szczelności
 • Dostawa i montaż zbiornika (oraz instalacji) na obiekcie wraz z niezbędnym wyposażeniem
 • Podłączenie do instalacji, opomiarowanie
 • Rozruch instalacji
 • Późniejszy serwis zbiornika i instalacji

Współpracujemy zarówno bezpośrednio z przedsiębiorstwami przemysłowymi, jak również z firmami inżynieryjno-wykonawczymi (generalnymi wykonawcami inwestycji – kliknij tutaj i sprawdź, jak możemy Cię wesprzeć.

Zbiorniki Amargo na wodę dla szpitala, hospicjum, biurowców itp.

 • Zbiorniki rezerwowe wody pitnej dla obiektów prowadzących działalność leczniczą: szpitala, hospicjum, zakładu rehabilitacyjnego, opiekuńczo-leczniczego, które spełniają wymagania Rozporządzeniu Ministra Zdrowia o minimalnych ilości wody w stosowanych zbiornikach rezerwowych (§ 40: „Rezerwowe źródło zaopatrzenia szpitala w wodę zapewnia co najmniej jej 12-godzinny zapas.”)
 • Zbiorniki przeciwpożarowe dla budynków biurowych oraz budynków mieszkalnych wielokondygnacyjnych
 • Zbiorniki przeciwpożarowe dla szpitala, hospicjum, zakładu rehabilitacyjnego, opiekuńczo-leczniczego

Jeśli na co dzień zajmujesz się projektowaniem zbiorników na wodę dla szpitala, hospicjum, biurowców itp., sprawdź strefę projektanta, gdzie znajdziesz

Przykład realizacji zbiornika na wodę o pojemności 100 m3

Zbiornik z tworzywa został wybudowany z płyt modułowych MultiPower w pomieszczeniach piwnicznych przy parkingu podziemnym na kondygnacji -2 w biurowcu w centrum Warszawy.

Przykład: jak przebiega krok po kroku proces inwestycyjny wymiany istniejącego zbiornika stalowego na wodę

Stan zbiornika przed wymianą

Istniejący dotychczas zbiornik na wodę w pomieszczeniach piwnicznych budynków mieszkalnych wspólnoty mieszkaniowej był wykonany ze stali. Po latach uległ on korozji w wielu miejscach.

Zbiornik był wielokrotnie odrdzewiany, czyszczony, malowany – jednak nie przynosiło to oczekiwanego efektu. Przy stałych wahaniach wody, zmianie poziomu cieczy i budowie jako „otwarty” stal czarna koroduje w znacznym stopniu. Grozi to awarią zbiornika, wyciekami, przeciekami, rozerwaniem spawów i zalaniem pomieszczeń oraz wyposażenia.

Budowa nowego zbiornika na wodę dla spółdzielni

Decyzja o wymaganej szybkiej wymianie zbiornika na nowy, niekorodujący wiązała się z produkcją zbiornika z modułowych płyt polipropylenu – tafli o wymiarach m.in. 2600 × 1000 mm, które bez trudu można wprowadzić do istniejącego pomieszczenia.

Zbiornik zlokalizowany był na podniesieniu – konstrukcji stalowej – ramie z profili stalowych. Wszystko po to, by zapewnić podłączenie od dołu celem osiągnięcia efektu spuszczania „do zera” oraz uzyskania napływu na króciec ssący pomp – zestawu hydroforowego. W tym przypadku nie było potrzeby wykonywania zagłębienia w posadzce.

Zbiornik został wykonany z elementów – bloków wzmacnianego tworzywa modułowego. Przycięte elementy – płyty tworzywa zostały wniesione i zespolone – zgrzane / zespawane ekstruderowo na miejscu instalacji.

Sprawdź naszą ostatnią realizację zbiornika ppoż. dla obiektu publicznego – biurowca

Sprawdź inne zastosowanie zbiorników wg branż:

Zbiorniki dla przemysłu spożywczego
Zbiorniki przeciwpożarowe dla szkoły
Zbiorniki dla biogazowni
Zbiorniki przeciwpożarowe dla obiektów sakralnych
Zbiorniki wody pitnej dla szpitala
Zbiorniki dla przemysłu kosmetycznego
Zbiorniki wody pitnej dla uzdrowiska, sanatorium
Zbiorniki na wodę dla wieżowca
Zbiorniki wody pitnej dla stacji uzdatniania wody
Zbiorniki na wodę dla placówki medycznej

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli szukasz zbiornika na wodę (zarówno do celów przeciwpożarowych, wody pitnej, wody technologicznej itd.), zachęcamy do kontaktu.
  Interesuje mnie wiedza z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych, dlatego zamawiam bezpłatną usługę newslettera edukacyjnego, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodę na dostarczanie newslettera na podany adres e-mail i wyrażając zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu przesłania pliku z poradnikiem firmy Amargo, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zgłoszenie. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.