Zbiorniki na wodę dla obiektów publicznych: szpitali, hospicjów, pensjonatów, szkół, biurowców, itp.

Realizujemy zbiorniki na wodę wykonane z atestowanego tworzywa przeznaczone dla szpitala, hospicjum, pensjonatu, szkół, biurowców do magazynowania zapasowej wody pitnej lub wody do celów przeciwpożarowych.

Zbiorniki na wodę z tworzywa nie ulegają korozji oraz ograniczają ryzyko namnażania się bakterii, co w przypadku zbiorników na wodę pitną jest niedopuszczalne. Dzięki temu obiekty użyteczności publicznej (biurowce, wieżowce, budynki wielorodzinne) oraz ośrodki prowadzące działalność leczniczą mogą bezpiecznie magazynować wodę do celów socjalno-bytowych czy do wyrównywania niskiego ciśnienia w sieci.

Zbiorniki przeciwpożarowe spełniają warunki wynikające z norm i przepisów ppoż. Wykonanie z tworzywa zapewnia czystość wody, co chroni elementy instalacji przeciwpożarowej przed wtórnym zanieczyszczeniem.

Oferowane przez Amargo zbiorniki na wodę stosowane w obiektach użyteczności publicznej posiadają atesty PZH są produkowane zgodnie z wytycznymi Normy Zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020 >>.

ZAKRES REALIZOWANYCH PRAC

 • Demontaż istniejącego zbiornika (jeśli inwestycja dotyczy wymiany na nowy)
 • Dobór zbiornika na bazie udostępnionych danych – pomoc w opracowaniu koncepcji
 • Opracowanie projektu technicznego zbiornika i instalacji towarzyszących wraz z oszacowaniem budżetu i wskazaniem harmonogramu prac
 • Wsparcie w zakresie stosowania bibliotek Revit Amargo (dot. zbiorników AmargTank MultiPower na wodę)
 • Produkcja nowego zbiornika oraz przeprowadzenie prób szczelności
 • Dostawa i montaż zbiornika (oraz instalacji) na obiekcie wraz z niezbędnym wyposażeniem
 • Podłączenie do instalacji, opomiarowanie
 • Rozruch instalacji
 • Późniejszy serwis zbiornika i instalacji

Współpracujemy zarówno bezpośrednio z przedsiębiorstwami przemysłowymi, jak również z firmami inżynieryjno-wykonawczymi (generalnymi wykonawcami inwestycji – kliknij tutaj i sprawdź, jak możemy Cię wesprzeć.

Zbiorniki Amargo na wodę dla szpitala, hospicjum, biurowców itp.

 • Zbiorniki rezerwowe wody pitnej dla obiektów prowadzących działalność leczniczą: szpitala, hospicjum, zakładu rehabilitacyjnego, opiekuńczo-leczniczego, które spełniają wymagania Rozporządzeniu Ministra Zdrowia o minimalnych ilości wody w stosowanych zbiornikach rezerwowych (§ 40: „Rezerwowe źródło zaopatrzenia szpitala w wodę zapewnia co najmniej jej 12-godzinny zapas.”)
 • Zbiorniki przeciwpożarowe dla budynków biurowych oraz budynków mieszkalnych wielokondygnacyjnych
 • Zbiorniki przeciwpożarowe dla szpitala, hospicjum, zakładu rehabilitacyjnego, opiekuńczo-leczniczego

Jeśli na co dzień zajmujesz się projektowaniem zbiorników na wodę dla szpitala, hospicjum, biurowców itp., sprawdź strefę projektanta, gdzie znajdziesz

Przykład realizacji zbiornika na wodę o pojemności 100 m3

Zbiornik z tworzywa został wybudowany z płyt modułowych MultiPower w pomieszczeniach piwnicznych przy parkingu podziemnym na kondygnacji -2 w biurowcu w centrum Warszawy.

Przykład: jak przebiega krok po kroku proces inwestycyjny wymiany istniejącego zbiornika stalowego na wodę

Stan zbiornika przed wymianą

Istniejący dotychczas zbiornik na wodę w pomieszczeniach piwnicznych budynków mieszkalnych wspólnoty mieszkaniowej był wykonany ze stali. Po latach uległ on korozji w wielu miejscach.

Zbiornik był wielokrotnie odrdzewiany, czyszczony, malowany – jednak nie przynosiło to oczekiwanego efektu. Przy stałych wahaniach wody, zmianie poziomu cieczy i budowie jako „otwarty” stal czarna koroduje w znacznym stopniu. Grozi to awarią zbiornika, wyciekami, przeciekami, rozerwaniem spawów i zalaniem pomieszczeń oraz wyposażenia.

Budowa nowego zbiornika na wodę dla spółdzielni

Decyzja o wymaganej szybkiej wymianie zbiornika na nowy, niekorodujący wiązała się z produkcją zbiornika z modułowych płyt polipropylenu – tafli o wymiarach m.in. 2600 × 1000 mm, które bez trudu można wprowadzić do istniejącego pomieszczenia.

Zbiornik zlokalizowany był na podniesieniu – konstrukcji stalowej – ramie z profili stalowych. Wszystko po to, by zapewnić podłączenie od dołu celem osiągnięcia efektu spuszczania „do zera” oraz uzyskania napływu na króciec ssący pomp – zestawu hydroforowego. W tym przypadku nie było potrzeby wykonywania zagłębienia w posadzce.

Zbiornik został wykonany z elementów – bloków wzmacnianego tworzywa modułowego. Przycięte elementy – płyty tworzywa zostały wniesione i zespolone – zgrzane / zespawane ekstruderowo na miejscu instalacji.

Sprawdź naszą ostatnią realizację zbiornika ppoż. dla obiektu publicznego – biurowca

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli szukasz zbiornika na wodę (zarówno do celów przeciwpożarowych, wody pitnej, wody technologicznej itd.), zachęcamy do kontaktu.








  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi oraz nawiązywania relacji handlowych, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zapytania. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.