Amargo zostało przyjęte w poczet członków Klastra Lubelska Dolina Wodorowa

Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Pragniemy poinformować, że zgodnie z uchwałą nr. 6 Rady Klastra „Lubelska Dolina Wodorowa” (LDW) z dnia 19.02.2024 r., przedsiębiorstwo Amargo zostało przyjęte w poczet członków Klastra LDW.

Dołączenie do Lubelskiej Doliny Wodorowej umożliwi nam nie tylko korzystanie z bogactwa wiedzy i doświadczenia firm członkowskich, ale także aktywny udział w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, które będą wspierać naszą misję, jaką jest wsparcie realizacji strategii wodorowej poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji zbiorników kompozytowych do zastosowania układach wytwarzania, magazynowania i transportu wodoru wraz z uregulowaniem ścieżki formalnoprawnej.

Amargo już teraz w ramach przynależności do Dolin Wodorowych uczestniczy w dialogu, tworzeniu opracowań, optymalizowaniu możliwych schematów produkcji i wykorzystania wodoru, a także kolejno systemów inspekcji, rewizji i badania układów – celem zapewnienia ich długoletniego bezpieczeństwa działania i żywotności.

Kompozytowe zbiorniki do magazynowania i transportu wodoru jako szansa i wyzwanie

Pobierz broszurę informacyjną nt. projektu innowacyjnej technologii produkcji zbiorników kompozytowych do magazynowania i transportu wodoru wraz z uregulowaniem ścieżki formalnoprawnej i sprawdź, jak Amargo wspiera strategię wodorową.

Lubelska Dolina Wodorowa

Misją Lubelskiej Doliny Wodorowej jest wzmocnienie potencjału gospodarczego regionu, a także umożliwienie lokalnym przedsiębiorstwom (w sektorze energetyki, transportu, przemysłu, chemii, petrochemii i innych) uzyskania przewag na rynku krajowym, jak i zagranicznym, poprzez ułatwienie dostępu do wodorowych substratów i nośników energii oraz innowacyjnych i efektywnych kosztowo technologii wodorowych.

Nadrzędnym celem przedsiębiorstwa jest zbudowanie aktywów służących wytwarzaniu, magazynowaniu, przesyłaniu i konwersji wodoru oraz późniejsza eksploatacja tych aktywów. 

Klaster Lubelska Dolina Wodorowa łączy przedsiębiorców branży chemicznej oraz firm pokrewnych, kooperujących z tą branżą na terenie całego kraju ze szczególnym uwzględnieniem województwa lubelskiego.

Strategia przedsiębiorstwa na obecnym etapie rozwoju przewiduje szereg działań projektowych i deweloperskich, zmierzających do uzyskania niezbędnych zgód i pozwoleń w celu realizacji instalacji wytwórczych wodoru.

Klaster Lubelska Dolina Wodorowa tworzą Województwo Lubelskie, Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A.

Źródło: Materiały prasowe Klastra Lubelska Dolina Wodorowa

Amargo targi kompozyt expo 2023

Badania i rozwój

Działalność Amargo vs. gospodarka wodorowa

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 r. (PSW) wskazuje: „Rozwój gospodarki wodorowej jest zarówno szansą, jak i wyzwaniem. Stworzenie odpowiednich warunków prawnych i ekonomicznych związanych z wykorzystaniem wodoru w nowych obszarach, takich jak produkcja i magazynowanie energii bądź transport wymaga odpowiedzi na wiele pytań oraz właściwego określenia kierunków rozwoju” – i w pełni się z tym zgadzamy.

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

    *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

    [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

    Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

    Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.