Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Duma i wzruszenie to tylko część emocji, jakie w ostatnim czasie towarzyszą nam w związku z oficjalnym zakończeniem budowy naszej hali produkcyjnej i pozytywnym przejściem procedur odbiorowych obiektu. Po miesiącach prac i oczekiwania pierwsze zbiorniki z tworzyw termoplastycznych opuszczają zakład już z nowej hali (na końcu wpisu pełna galeria zdjęć).

 • Po kilkunastu miesiącach budowy nowa hala produkcyjna Amargo wraz z zapleczem socjalno-biurowym pozytywnie przeszła procedury odbiorowe i z początkiem września 2021 roku uzyskała pozwolenie na użytkowanie.

 • Dzięki wyposażeniu w nowoczesne maszyny uznanych marek nowy obiekt produkcyjny o powierzchni użytkowej 3092 m2 pozwoli na poszerzenie zakresu produkcji zbiorników z tworzyw termoplastycznych i realizację wielkogabarytowych konstrukcji o wysokim stopniu skomplikowania, spełniających najbardziej rygorystyczne normy (zarówno te obecne jak i przyszłe).

 • Aktualnie trwają prace wdrożeniowe w zakresie linii do produkcji zbiorników w technologii nawojowej, linii do produkcji zbiorników, aparatów i urządzeń z kompozytów w połączeniu z chemoodpornym linerem oraz prace związane z rozwojem działu badawczo-rozwojowego i własnego laboratorium.
Szczepan Gorbacz, Prezes Zarządu Amargo

Szczepan Gorbacz, Prezes zarządu

– Ostatnie lata to dla Amargo czas intensywnego rozwoju, a także pracy nad innowacyjnymi technologiami, którą realizujemy we współpracy z uczelniami wyższymi. Decyzja o inwestycji w rozwój zaplecza produkcyjnego była podyktowana zwiększającym się potencjałem firmy, rosnącą skalą produkcji i potrzebą zoptymalizowania procesów wytwarzania zbiorników. Rozmowy nt. koncepcji obiektu trwały już od stycznia 2019 r., natomiast prace budowlane ruszyły latem 2020 r. – mówi Szczepan Gorbacz, Prezes zarządu.

– Jako zespół TANK Think Tank jesteśmy bardzo dumni, że mimo trudności, jakie pojawiły się w związku z pandemią, możemy realizować tak ambitne zadania i wspólnie wyznaczać nowe drogi rozwoju dla całej branży – w końcu jest on dość mocno zakorzeniony w DNA naszej organizacji. Dzięki rzetelnej, wykonywanej z pasją i zaangażowaniem pracy – tworzymy wspaniałą, kompetentną drużynę i razem możemy realizować mnóstwo ciekawych projektów. Jestem przekonany, że zmiany, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich kilku lat nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowanie zespołu i wiara w misję Amargo – podkreśla.

– Naszą nową halę wyposażyliśmy w wyspecjalizowane urządzenia i maszyny, które umożliwiają poszerzenie zakresu produkcji i pełne wdrożenie nowych technologii. Aktualnie wprowadzamy linię do produkcji chemoodpornych zbiorników z tworzywa metodą nawojową oraz linię do produkcji ciśnieniowych zbiorników, aparatów i urządzeń z kompozytów, w połączeniu z trwałym, wysoce chemoodpornym linerem. Realizowane przez Amargo projekty pozwalają na zajęcie czołowej pozycji profesjonalnego producenta zbiorników z tworzyw termoplastycznych nie tylko w skali kraju, ale także Europy. Dzięki temu możemy skutecznie realizować cele i wyzwania, z jakimi mierzą się nasi Klienci – kończy.

Wyposażenie zakładu w nowoczesny sprzęt renomowanych firm w znaczący sposób usprawnia proces produkcyjny i zwiększa komfort pracy naszej załogi. Inwestycje związane z udoskonalaniem parku maszynowego to dla nas bardzo ważny zasób, dający ogromne możliwości poszerzania kompetencji całego personelu.

Nowoczesna hala poza zapleczem produkcyjnym posiada rozbudowaną strefą socjalną, włącznie z dedykowanymi pomieszczeniami dla kierowców TIR’ów. Łącznie mamy do dyspozycji powierzchnię użytkową 3092 m2 – to aż czterokrotnie więcej niż dotychczas. Wysokość budynku to z kolei 18,5 m – cały obiekt to kubatura 42 800 m3! Wśród wyposażenia zakładu znajdują się:

 • robot spawalniczy do średnic 5000 mm i wysuwie do 10 m wysokości,
 • maszyna do automatycznego podgrzewania i zaginania arkuszy,
 • najnowsza automatyczna zgrzewarka doczołowa liniowa + układ zawijania płaszczy,
 • maszyna CNC obróbki tworzywa i kompozytów / żywic w pionie i poziomie,
 • wydzielone stanowisko kontroli jakości, prób szczelności oraz prób ciśnieniem.

W najbliższych miesiącach park maszynowy dopełnią:

 • linia produkcji zbiorników chemoodpornych kompozytowych GRP / TWS metodą ciągłego oplotu na ciśnienie robocze 6 barów + warstwy chemoodpornego linera z tworzywa sztucznego PVDF, E-CTFE, PFA, PVC,
 • linia produkcji zbiorników metodą beznaprężeniową – nawojowo – ekstrudowanej wstęgi termoplastycznego tworzywa.

Hala została również wyposażona w cztery suwnice o udźwigu do 20 ton, dzięki którym możliwe jest operowanie zbiornikami w pionie i poziomie do 13,5 m. Cztery bramy o szerokości 6000 mm i wysokości 5500 mm pozwolą na opuszczenie zakładu nowo wyprodukowanych zbiorników o gabarytach do nawet 5000 mm średnicy.

Nowa hala produkcyjna Amargo

Cofnijmy się w czasie – kilka ujęć z przebiegu budowy

Wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego

Produkcja pierwszych zbiorników na nowej hali

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

  *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

  [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.

  Kategoria: Życie firmy