Zbiorniki rezerwowe wody pitnej

Kliniczna czystość i milimetrowa precyzja

Zamawiając zbiornik Amargo na wodę do picia, nie musisz martwić się wymogami technicznymi i prawnymi. Wykonujemy je z materiałów spełniających najwyższe normy jakości oraz mających certyfikaty i atesty Państwowego Zakładu Higieny. Projektując dla Ciebie zbiornik, wykorzystujemy dostępną przestrzeń co do milimetra, a ewentualne przeszkody w rodzaju rozdzielni elektrycznej, filarów etc. nie stanowią dla nas żadnego problemu.

Przeznaczenie zbiorników
Główne przeznaczenie zbiorników to awaryjne zasilanie (zapas wody – magazyn – bufor) i wyrównywanie zbyt niskiego ciśnienia w sieci (poprzez spięcie z zestawem hydroforowym i instalacją rurową istniejącą budynku), szczególnie w pionach instalacji o znacznej wysokości np. w wieżowcach. Inne najczęściej spotykane funkcje to: magazyn wody pitnej, zbiornik buforowy lub przelewowy. Pamiętaj jednak, że chętnie podejmujemy się również projektów niestandardowych.

Montaż
Zbiorniki wykonywane są w zależności od potrzeb i możliwości bądź to w naszym zakładzie produkcyjnym (i transportowane w całości jako gotowy finalny zbiornik prostopadłościenny), bądź też na miejscu u Klienta – zwłaszcza jeśli budynek jest istniejący, a otwory drzwiowe i przejścia uniemożliwiają wprowadzenie zbiornika do danego pomieszczenia.

Szczególne przypadki
W razie potrzeby, po przeprowadzeniu obliczeń statyki i konstrukcyjnych, zbiorniki mogą być dodatkowo wzmacniane za pomocą pasów żebrowanego tworzywa, stężeń i belek, karkasu stalowego bądź malowanych, cynkowanych lub powlekanych profili obwiedniowych.

Skontaktuj się z nami już dziś i czuj się bezpiecznie przez wiele lat!