Podziemne zasobniki ścieków oraz akumulatory gorącej wody w instalacjach odzysku ciepła

Projektujemy i wytwarzamy podziemne zbiorniki rurowe z tworzywa przeznaczone do magazynowania ścieków oraz stanowiące akumulatory gorącej wody w instalacjach odzysku ciepła. Zbiorniki produkujemy metodą nawojową z polietylenu o podwyższonej odporności cieplnej PE-RT (Polyethylene Resistance to Temperature).

Zbiornik na odzysk ciepła umożliwia powtórne wykorzystanie energii cieplnej. Zastosowanie tej metody przynosi znaczne oszczędności w zakresie podgrzewania wody przy wykorzystaniu ciepła (redukcja kosztów poprzez jak najwydajniejsze wykorzystanie energii).

Jakość wykonania, zgrzewania, spawania oraz pozostałe procesy realizujemy według normy zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020.

ZAKRES REALIZOWANYCH PRAC

  • Dobór zbiornika na bazie udostępnionych danych – pomoc w opracowaniu koncepcji
  • Opracowanie projektu technicznego zbiornika wraz z oszacowaniem budżetu i wskazaniem harmonogramu prac
  • Produkcja nowego zbiornika oraz przeprowadzenie prób szczelności
  • Dostawa i montaż zbiornika (oraz instalacji) na obiekcie wraz z niezbędnym wyposażeniem,
  • Podłączenie do instalacji, opomiarowanie
  • Rozruch instalacji
  • Późniejszy serwis zbiornika i instalacji

Współpracujemy zarówno bezpośrednio z przedsiębiorstwami przemysłowymi, jak również z firmami inżynieryjno-wykonawczymi (generalnymi wykonawcami inwestycji – kliknij tutaj i sprawdź, jak możemy Cię wesprzeć.

Zastosowanie rurowych zbiorników podziemnych w instalacjach odzysku ciepła

Niekorodujące, tworzywowe zbiorniki produkowane z polietylenu PE-RT mogą być wykonane jako jedno- lub dwuścienne. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie odprowadza się duże ilości ciepłych ścieków i zastępowane świeżą gorącą wodą.

W instalacji odzysku ciepła zbiorniki mogą być wykorzystywane jako:

  • magazyny dużych ilości ścieków (zbiornik wody zużytej) m.in. na basenach/pływalniach (ciepłe ścieki w krytej pływalni przez cały rok stanowią stałe źródło ciepła, które można wykorzystywać przy wstępnym podgrzaniu wody basenowej lub ciepłej wody użytkowej), hotelach SPA, dużych pralniach – także przemysłowych, szpitalach, obiektach sportowych czy np. domach studenckich (odzysk ciepła ze ścieków do zaopatrzenia budynków w ciepłą wodę użytkową),
  • akumulatory ciepła, czyli izolowane zbiorniki służące do przechowywania energii cieplnej w postaci gorącej wody.

Warto w tym miejscu podkreślić, że zastosowanie odzysku ciepła jest korzystne w przypadku większych obiektów i procesów produkcyjnych realizowanych w sposób ciągły.

innowacyjne zbiorniki z tworzywa produkowane metodą nawojową

[Strona w rozbudowie. Więcej informacji wkrótce…]

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli szukasz zbiornika podziemnego do zastosowania w instalacjach odzysku ciepła ze ścieków, najlepszym sposobem będzie wypełnienie i przesłanie formularza doboru podziemnego zbiornika chemoodpornego, który możesz pobrać powyżej. Znajdują się w nim najważniejsze parametry, które pozwolą nam na poznanie Twoich potrzeb i sprawne przygotowanie wstępnej wyceny.