Podziemne zasobniki ścieków oraz akumulatory gorącej wody w instalacjach odzysku ciepła

Projektujemy i wytwarzamy podziemne zbiorniki rurowe z tworzywa przeznaczone do magazynowania ścieków oraz stanowiące akumulatory gorącej wody w instalacjach odzysku ciepła. Zbiorniki produkujemy metodą nawojową z polietylenu o podwyższonej odporności cieplnej PE-RT (Polyethylene Resistance to Temperature).

Zbiornik na odzysk ciepła umożliwia powtórne wykorzystanie energii cieplnej. Zastosowanie tej metody przynosi znaczne oszczędności w zakresie podgrzewania wody przy wykorzystaniu ciepła (redukcja kosztów poprzez jak najwydajniejsze wykorzystanie energii).

Jakość wykonania, zgrzewania, spawania oraz pozostałe procesy realizujemy według normy zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020.

ZAKRES REALIZOWANYCH PRAC

 • Dobór zbiornika na bazie udostępnionych danych – pomoc w opracowaniu koncepcji
 • Opracowanie projektu technicznego zbiornika wraz z oszacowaniem budżetu i wskazaniem harmonogramu prac
 • Produkcja nowego zbiornika oraz przeprowadzenie prób szczelności
 • Dostawa i montaż zbiornika (oraz instalacji) na obiekcie wraz z niezbędnym wyposażeniem,
 • Podłączenie do instalacji, opomiarowanie
 • Rozruch instalacji
 • Późniejszy serwis zbiornika i instalacji

Współpracujemy zarówno bezpośrednio z przedsiębiorstwami przemysłowymi, jak również z firmami inżynieryjno-wykonawczymi (generalnymi wykonawcami inwestycji – kliknij tutaj i sprawdź, jak możemy Cię wesprzeć.

Zastosowanie rurowych zbiorników podziemnych w instalacjach odzysku ciepła

Niekorodujące, tworzywowe zbiorniki produkowane z polietylenu PE-RT mogą być wykonane jako jedno- lub dwuścienne. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie odprowadza się duże ilości ciepłych ścieków i zastępowane świeżą gorącą wodą.

W instalacji odzysku ciepła zbiorniki mogą być wykorzystywane jako:

 • magazyny dużych ilości ścieków (zbiornik wody zużytej) m.in. na basenach/pływalniach (ciepłe ścieki w krytej pływalni przez cały rok stanowią stałe źródło ciepła, które można wykorzystywać przy wstępnym podgrzaniu wody basenowej lub ciepłej wody użytkowej), hotelach SPA, dużych pralniach – także przemysłowych, szpitalach, obiektach sportowych czy np. domach studenckich (odzysk ciepła ze ścieków do zaopatrzenia budynków w ciepłą wodę użytkową),
 • akumulatory ciepła, czyli izolowane zbiorniki służące do przechowywania energii cieplnej w postaci gorącej wody.

Warto w tym miejscu podkreślić, że zastosowanie odzysku ciepła jest korzystne w przypadku większych obiektów i procesów produkcyjnych realizowanych w sposób ciągły.

innowacyjne zbiorniki z tworzywa produkowane metodą nawojową

[Strona w rozbudowie. Więcej informacji wkrótce…]

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli szukasz zbiornika podziemnego do zastosowania w instalacjach odzysku ciepła ze ścieków, najlepszym sposobem będzie wypełnienie i przesłanie formularza doboru podziemnego zbiornika chemoodpornego, który możesz pobrać powyżej. Znajdują się w nim najważniejsze parametry, które pozwolą nam na poznanie Twoich potrzeb i sprawne przygotowanie wstępnej wyceny.
  Interesuje mnie wiedza z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych, dlatego zamawiam bezpłatną usługę newslettera edukacyjnego, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodę na dostarczanie newslettera na podany adres e-mail i wyrażając zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu przesłania pliku z poradnikiem firmy Amargo, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zgłoszenie. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.