Synergia nauki i biznesu jako klucz do zdobycia przewagi rynkowej – wystąpienie Amargo podczas Seminarium Nauka-Przemysł

W dniu 16. czerwca br. wzięliśmy udział w Seminarium Nauka-Przemysł organizowanym przez Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Razem z przedstawicielami Baker Hughes, Warbud S.A. (Eurovia, Vinci), Kolster S.A. oraz Safran Transmissions Systems Poland przybliżaliśmy studentom zagadnienie związane z działalnością przemysłową.

Szczepan Gorbacz, nasz CEO mówił o synergii nauki i biznesu jako kluczu do zdobycia przewagi rynkowej – m.in. o tym, że:

  • działalność badawczo-rozwojowa B+R jest szansą na przyszłość,
  • fundamentem współczesnej przedsiębiorczości jest pozyskiwanie nowych technologii i wiedzy, która jest niezbędna do prowadzenia nowoczesnego biznesu,
  • kto się nie rozwija ten stoi w miejscu – czyli kilka słów o początkach Amargo i o tym, w jakim miejscu dzisiaj – po 15 latach – się znajdujemy, co robimy, jak się rozwijamy.

Staraliśmy się, by przekaz był dynamiczny i ciekawy dla odbiorców, i mamy nadzieję, że się nam udało. Swój głos mieli też Studenci – gratulujemy interesujących wystąpień i trzymamy kciuki za Wasze osiągnięcia! Jeszcze raz dziękujemy Politechnice Warszawskiej za zaproszenie – tego typu wydarzenia są naprawdę ważne.

Prezentacja była dla nas swego rodzaju spojrzeniem w przeszłość i z perspektywy czasu pozwoliła dostrzec, gdzie jesteśmy – wspólnie z sukcesami budujemy fajną, silną organizację i nadal się rozwijamy, nie stojąc w miejscu! Dowodem na to są prowadzone projekty badawczo-rozwojowe, budowa Infrastruktury B+R: nowoczesnej hali produkcyjnej oraz własnego laboratorium. Ale o szczegółach już wkrótce.

Zapraszamy na praktyki lub staż!

Zobacz projekt badawczo-rozwojowy, nad którym pracujemy wspólnie z Politechnikami Warszawską i Wrocławską