Projektanci sanitarni korzystają z eksperckiej wiedzy Amargo w zakresie modułowych zbiorników na wodę

Seminarium z Instalacji Sanitarnych
Warszawa 19.04.2023 r.

Za nami wydarzenie INSTALACJE SANITARNE – Seminarium Mazowieckie dla projektantów instalacji sanitarnych, biur projektowych, firm wykonawczych oraz inwestorów instytucjonalnych, które odbyło się 19. kwietnia br. w Centrum Konferencyjnym Nowe Horyzonty w Warszawie.

Podczas sesji poświęconej materiałom i technologiom w jednym z wystąpień Andrzej Kulągowski, Konsultant technicznego wsparcia Klienta B2B Amargo, dzielił się wiedzą nt. projektowania zbiorników wewnętrznych na wodę pitną, przeciwpożarową i retencyjną wykonywanych w technologii modułowej AmargTank MultiPower®. Na stoisku Amargo uczestnicy mogli zaczerpnąć dodatkowych informacji i umówić się na nieodpłatną konsultację.

Technologia AmargTank MultiPower® zyskuje na popularności

Technologia budowy bezciśnieniowych zbiorników na wodę AmargTank MultiPower® pochodzi od unikalnej konstrukcji płyt sandwichowych MultiPower wykonanych z tworzywa PP-COPO lub HDPE (konstrukcje modułowe wykonujemy także z płyt Polystone CubX PP-H). Charakterystyczna konstrukcja sandwichowa oznacza dwie płyty lite zespolone „plastrem miodu”.

Wiele inwestycji ma na celu zapewnienie magazynu wody… wewnątrz budynku. Technologia pozwala na realizację zbiorników na miejscu z pojedynczych modułów. Dzięki temu nie ma konieczności ingerencji w konstrukcję budynku (np. wyburzanie ścian czy poszerzanie otworów drzwiowych) – wystarczy, że na drodze wniesienia elementów, tj. płyt do montażu zbiornika nie będą stały żadne stałe przeszkody. Brak kosztownych ingerencji w konstrukcję budynku to bez wątpienia jedna z najważniejszych korzyści, która brana jest pod uwagę przez projektantów i inwestorów. Do innych, równie ważnych zalet, należą:

 • najwyższe standardy higieniczne materiału konstrukcyjnego,
 • oszczędności eksploatacyjne,
 • wieloletnia trwałość zbiornika,
 • ograniczenie kosztów serwisu instalacji ppoż.,
 • komfort podczas codziennego użytkowania zbiornika.

Zbiorniki panelowe na wodę znajdują zastosowanie zarówno w magazynowaniu wody pitnej, przeciwpożarowej, deszczowej oraz wody do celów produkcyjnych lub zagospodarowaniu wody z procesów technologicznych. Więcej informacji dotyczącej zbiorników modułowych znajdziesz tutaj.

Wiedza o zbiornikach modułowych w jednym miejscu

Jeśli nie masz możliwości wzięcia udziału w podobnych spotkaniach, nic straconego! Możesz zwiększyć kompetencje w obszarze nowych technologii i przekładać je na codzienną pracę dzięki wiedzy zgromadzonej w naszym poradniku.

Korzystaj z potencjału zbiorników modułowych w technologii BIM

Procesy projektowania w coraz większym stopniu opierają się na danych i rozwiązaniach cyfrowych, dlatego jako producent zbiorników stawiamy na wdrażanie działań wspierających pracę zarówno projektantów jak i wykonawców. Zbiorniki modułowe odwzorowane w standardzie BIM (w aplikacji Revit) to odpowiedź na aktualne trendy i wysokie wymagania stawiane przez branżę instalacyjną. Wśród najważniejszych korzyści bibliotek Revit znajdują się:

 • optymalizacja czasu pracy projektowej,
 • samodzielna weryfikacja możliwości wykonania zbiornika,
 • modyfikacja wariantów zbiornika,
 • możliwość generowania zestawień materiałowych,
 • przewidywanie ryzyka inwestycji,
 • optymalizacja przebiegu procesu inwestycyjnego.
Kategoria: Życie firmy