Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Projektanci sanitarni korzystają z eksperckiej wiedzy Amargo w zakresie modułowych zbiorników na wodę

Seminarium z Instalacji Sanitarnych
Warszawa 19.04.2023 r.

Za nami wydarzenie INSTALACJE SANITARNE – Seminarium Mazowieckie dla projektantów instalacji sanitarnych, biur projektowych, firm wykonawczych oraz inwestorów instytucjonalnych, które odbyło się 19. kwietnia br. w Centrum Konferencyjnym Nowe Horyzonty w Warszawie.

Podczas sesji poświęconej materiałom i technologiom w jednym z wystąpień Andrzej Kulągowski, Konsultant technicznego wsparcia Klienta B2B Amargo, dzielił się wiedzą nt. projektowania zbiorników wewnętrznych na wodę pitną, przeciwpożarową i retencyjną wykonywanych w technologii modułowej AmargTank MultiPower®. Na stoisku Amargo uczestnicy mogli zaczerpnąć dodatkowych informacji i umówić się na nieodpłatną konsultację.

Technologia AmargTank MultiPower® zyskuje na popularności

Technologia budowy bezciśnieniowych zbiorników na wodę AmargTank MultiPower® pochodzi od unikalnej konstrukcji płyt sandwichowych MultiPower wykonanych z tworzywa PP-COPO lub HDPE (konstrukcje modułowe wykonujemy także z płyt Polystone CubX PP-H). Charakterystyczna konstrukcja sandwichowa oznacza dwie płyty lite zespolone „plastrem miodu”.

Wiele inwestycji ma na celu zapewnienie magazynu wody… wewnątrz budynku. Technologia pozwala na realizację zbiorników na miejscu z pojedynczych modułów. Dzięki temu nie ma konieczności ingerencji w konstrukcję budynku (np. wyburzanie ścian czy poszerzanie otworów drzwiowych) – wystarczy, że na drodze wniesienia elementów, tj. płyt do montażu zbiornika nie będą stały żadne stałe przeszkody. Brak kosztownych ingerencji w konstrukcję budynku to bez wątpienia jedna z najważniejszych korzyści, która brana jest pod uwagę przez projektantów i inwestorów. Do innych, równie ważnych zalet, należą:

 • najwyższe standardy higieniczne materiału konstrukcyjnego,
 • oszczędności eksploatacyjne,
 • wieloletnia trwałość zbiornika,
 • ograniczenie kosztów serwisu instalacji ppoż.,
 • komfort podczas codziennego użytkowania zbiornika.

Zbiorniki panelowe na wodę znajdują zastosowanie zarówno w magazynowaniu wody pitnej, przeciwpożarowej, deszczowej oraz wody do celów produkcyjnych lub zagospodarowaniu wody z procesów technologicznych. Więcej informacji dotyczącej zbiorników modułowych znajdziesz tutaj.

Wiedza o zbiornikach modułowych w jednym miejscu

Jeśli nie masz możliwości wzięcia udziału w podobnych spotkaniach, nic straconego! Możesz zwiększyć kompetencje w obszarze nowych technologii i przekładać je na codzienną pracę dzięki wiedzy zgromadzonej w naszym poradniku.

Korzystaj z potencjału zbiorników modułowych w technologii BIM

Procesy projektowania w coraz większym stopniu opierają się na danych i rozwiązaniach cyfrowych, dlatego jako producent zbiorników stawiamy na wdrażanie działań wspierających pracę zarówno projektantów jak i wykonawców. Zbiorniki modułowe odwzorowane w standardzie BIM (w aplikacji Revit) to odpowiedź na aktualne trendy i wysokie wymagania stawiane przez branżę instalacyjną. Wśród najważniejszych korzyści bibliotek Revit znajdują się:

 • optymalizacja czasu pracy projektowej,
 • samodzielna weryfikacja możliwości wykonania zbiornika,
 • modyfikacja wariantów zbiornika,
 • możliwość generowania zestawień materiałowych,
 • przewidywanie ryzyka inwestycji,
 • optymalizacja przebiegu procesu inwestycyjnego.

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

  *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

  [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.

  Kategoria: Życie firmy