Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Gotowi na wodór. Dołączamy do „Poznaj Wodór Roadshow”

5-6 maja | Konin
9-10 maja | Leszno
12-13 maja | Piła
16-17 maja | Poznań

Jako że tematyka produkcji i magazynowania wodoru jest nam szczególnie bliska z uwagi na realizowane projekty badawczo-rozwojowe, z przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do grona wystawców wydarzeń organizowanych w ramach Poznaj Wodór Roadshow 2023.

Wodorowy roadshow to cykl imprez, które odbędą się w maju 2023 roku w całym Województwie Wielkopolskim, stworzony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Event poświęcony gospodarce wodorowej obędzie się w kilku terminach i lokalizacjach:

 • 5-6 maja, 11:00-19:00 Konin, Plac Wolności
 • 9-10 maja, 11:00-19:00 Leszno, Rynek
 • 12-13 maja, 11:00-19:00 Piła, Plac Zwycięstwa
 • 16-17 maja, 12:00-20:00 Poznań, Stara Przystań przy moście Chrobrego

Magazynowanie wodoru w zbiornikach kompozytowych

Wraz z naukowcami Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz z Politechniki Wrocławskiej opracowaliśmy konstrukcję ciśnieniowego zbiornika kompozytowego z chemoodpornym linerem. W ramach realizowanego projektu badawczo-rozwojowego pojawił się nowy kierunek wykorzystania technologii. Tym samym ukierunkowaliśmy nasze działania na wykorzystanie technologii zbiorników kompozytowych z barierą antydyfuzyjną do magazynowania wodoru w oparciu o założenia Europejskiego Zielonego Ładu (zbiorniki zarówno o mniejszych jak i większych pojemnościach).

Dysponujemy nowoczesną linią produkcyjną do wytwarzania rur i zbiorników technologią nawijania włókna ciągłego, umożliwiającą uzyskanie średnic rzędu 300÷1200 mm (maks. 4000 mm) i długości aż do 12 m. Ponadto mamy dostęp do technologii, wiedzy i kompetencji ośrodków krajowych oraz zagranicznych.

Z uwagi na ograniczoną podaż włókna węglowego rozważamy alternatywne konstrukcje, szczególnie w zbiornikach stacjonarnych. Dopełnienie będzie stanowił system czujników dostosowany do aplikacji wodorowych.


Zostań Partnerem Strategicznym projektu

Aktualnie zapraszamy do współpracy Partnerów Strategicznych, przemysł oraz biura projektowe. Razem z nami dobierz optymalny układ warstw, geometrię i certyfikację zbiorników!

Napisz na: eksperci@amargo.pl

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

  *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

  [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.

  Kategoria: Życie firmy