Gotowi na wodór. Dołączamy do „Poznaj Wodór Roadshow”

5-6 maja | Konin
9-10 maja | Leszno
12-13 maja | Piła
16-17 maja | Poznań

Jako że tematyka produkcji i magazynowania wodoru jest nam szczególnie bliska z uwagi na realizowane projekty badawczo-rozwojowe, z przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do grona wystawców wydarzeń organizowanych w ramach Poznaj Wodór Roadshow 2023.

Wodorowy roadshow to cykl imprez, które odbędą się w maju 2023 roku w całym Województwie Wielkopolskim, stworzony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Event poświęcony gospodarce wodorowej obędzie się w kilku terminach i lokalizacjach:

  • 5-6 maja, 11:00-19:00 Konin, Plac Wolności
  • 9-10 maja, 11:00-19:00 Leszno, Rynek
  • 12-13 maja, 11:00-19:00 Piła, Plac Zwycięstwa
  • 16-17 maja, 12:00-20:00 Poznań, Stara Przystań przy moście Chrobrego

Magazynowanie wodoru w zbiornikach kompozytowych

Wraz z naukowcami Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz z Politechniki Wrocławskiej opracowaliśmy konstrukcję ciśnieniowego zbiornika kompozytowego z chemoodpornym linerem. W ramach realizowanego projektu badawczo-rozwojowego pojawił się nowy kierunek wykorzystania technologii. Tym samym ukierunkowaliśmy nasze działania na wykorzystanie technologii zbiorników kompozytowych z barierą antydyfuzyjną do magazynowania wodoru w oparciu o założenia Europejskiego Zielonego Ładu (zbiorniki zarówno o mniejszych jak i większych pojemnościach).

Dysponujemy nowoczesną linią produkcyjną do wytwarzania rur i zbiorników technologią nawijania włókna ciągłego, umożliwiającą uzyskanie średnic rzędu 300÷1200 mm (maks. 4000 mm) i długości aż do 12 m. Ponadto mamy dostęp do technologii, wiedzy i kompetencji ośrodków krajowych oraz zagranicznych.

Z uwagi na ograniczoną podaż włókna węglowego rozważamy alternatywne konstrukcje, szczególnie w zbiornikach stacjonarnych. Dopełnienie będzie stanowił system czujników dostosowany do aplikacji wodorowych.


Zostań Partnerem Strategicznym projektu

Aktualnie zapraszamy do współpracy Partnerów Strategicznych, przemysł oraz biura projektowe. Razem z nami dobierz optymalny układ warstw, geometrię i certyfikację zbiorników!

Napisz na: eksperci@amargo.pl

Kategoria: Życie firmy