Zbiorniki dla przetwórstwa owocowo-warzywnego i producentów soków
Zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego i producenci soków pracują z dużą zmiennością produkcji, sezonowością dostaw surowca i rozbudowaną infrastrukturą technologiczną. W takich warunkach niezawodne instalacje pomocnicze mają bezpośredni wpływ na ciągłość pracy zakładu.
Projektujemy zbiorniki do magazynowania substancji wykorzystywanych w przetwórstwie owocowo-warzywnym i produkcji soków. W zależności od technologii mogą to być między innymi: ług sodowy (NaOH) stosowany w instalacjach mycia i CIP, kwas azotowy (HNO₃) wykorzystywany do usuwania osadów mineralnych i czyszczenia instalacji, kwas solny (HCl) stosowany między innymi do regulacji pH oraz koagulanty PIX, PAX i SAX wykorzystywane w procesach uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

Konsultacje, audyty przemysłowe, koncepcje wdrożenia

Projekty techniczne oraz wykonawcze zbiorników i instalacji

Produkcja, dostawa, montaż zbiornika i instalacji

Serwis, naprawy i modernizacje zbiorników

Kompleksowa obsługa formalnoprawna (dla zbiorników UDT)
Branża browarnicza
Zbiornik na roztwór 50% NaOH posadowiony w ograniczonej przestrzeni

Cel: budowa zbiornika do magazynowania stężonego ługu sodowego
Zakres realizacji:
Producent napojów
Zbiornik magazynowy NaOH 50% z instalacjami rozładunku i transferu

Cel: rozbudowa zakładu w celu zwiększenia produkcji (w tym stacji czyszczenia instalacji
produkcyjnych tzw. CIP) – wzrost zapotrzebowania na ług sodowy
Zakres realizacji:
Producent żywności
Zabezpieczenie produkcji poprzez rezerwowy zapas wody

Cel: zapewnienie odpowiedniego zapasu wody do celów produkcyjnych w zakładzie spożywczym w celu uniknięcia niedostatecznego ciśnienia i ilości w sytuacjach wzrostu produkcji.
Zakres realizacji:
W zakładach przetwarzających owoce, warzywa i soki utrzymanie higieny linii produkcyjnych wymaga regularnego mycia i dezynfekcji urządzeń. Projektujemy zbiorniki, które mogą stanowić element instalacji CIP, służąc do magazynowania lub przygotowania środków wykorzystywanych do mycia instalacji.
W zależności od technologii wyposażamy zbiorniki w króćce technologiczne, armaturę, pompy, układy dozowania, mieszadła lub systemy pomiarowe.
Woda wykorzystywana w zakładzie musi być odpowiednio przygotowana do konkretnego zastosowania. Projektujemy zbiorniki z tworzyw sztucznych do magazynowania reagentów wykorzystywanych w procesach uzdatniania wody, w tym koagulantów.
Realizujemy również zbiorniki dla instalacji oczyszczania ścieków poprodukcyjnych. W zależności od parametrów ścieków projektujemy rozwiązania dla procesów takich jak neutralizacja, koagulacja, flokulacja czy sedymentacja.
W przetwórstwie owocowo-warzywnym zapotrzebowanie na media i wydajność instalacji mogą zmieniać się wraz z sezonem produkcyjnym. Dlatego przed doborem zbiornika analizujemy nie tylko jego pojemność, ale także:
Przygotowujemy rozwiązania zarówno dla nowych inwestycji, jak i modernizacji istniejących układów.
Dobieramy rodzaj tworzywa, konstrukcję zbiornika i jego wyposażenie na podstawie parametrów przechowywanej substancji oraz warunków pracy. Uwzględniamy między innymi stężenie, temperaturę, agresywność chemiczną oraz sposób eksploatacji.
W ramach realizacji dostarczamy zbiorniki wraz z instalacjami towarzyszącymi, opomiarowaniem, podłączeniem do istniejącej infrastruktury i montażem.
Potrzebujesz zbiornika dla przetwórni owocowo-warzywnej lub producenta soków? Prześlij nam informacje o medium, wymaganej pojemności i planowanym zastosowaniu. Przygotujemy rozwiązanie dopasowane do Twojej instalacji.

Biuro Obsługi Klienta:
Zapytania ofertowe odnośnie zakresu asortymentu: poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00
Jeśli formularz nie wyświetla się prawidłowo, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
*Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi oraz nawiązywania relacji handlowych, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zapytania. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.