Niech przestrzeń Cię nie ogranicza! Zbiorniki modułowe na wodę w praktyce

BEZPŁATNY WEBINAR Z SESJĄ Q&A

Kiedy:
14.05.2024 r. godz. 11:00

Prowadzący:
Szczepan Gorbacz, Andrzej Kulągowski

AGENDA

O czym będziemy mówić?

Podczas webinaru skupimy się na praktycznych aspektach technologii modułowej AmargTank MultiPower® w obliczu wyzwań obiektów komercyjnych i przemysłowych. Podzielimy się wskazówkami dla projektantów, wykonawców i inwestorów oraz ciekawymi case studies.

 1. Wyzwania obiektów komercyjnych i przemysłowych w zakresie zapewnienia odpowiedniego i nieprzerwanego zapasu wody
 2. Zbiorniki z tworzyw sztucznych w technologii modułowej – omówienie specyfiki konstrukcji
 3. Jak prawidłowo dobrać zbiornik do projektu instalacji sanitarnej/ppoż.
 4. Budowa zbiornika na wodę a funkcjonowanie obiektu
 5. Praktyczne korzyści użytkowe zbiorników z tworzywa – konkretne argumenty do rozmów z Inwestorem i wewnętrznych dyskusji
 6. Praktyczne case studies

ZASTANAWIASZ SIĘ CZY TO DLA CIEBIE?

Problem zapewnienia odpowiedniego i nieprzerwanego zapasu wody przyprawia Cię o mdłości?

Realizacja potrzeb związanych z magazynowaniem wody w zbiorniku może być trudna, szczególnie w sytuacjach, gdy:

 • administratorom budynku zależy na czasie… a budowa zbiornika zewnętrznego wiąże się z masą koniecznych badań, dokumentacji, pozwoleń… a to wszystko to nie tylko czas, ale też dodatkowe koszty,
 • obiekt jest zlokalizowany w centrum dużego miasta, w ścisłej zabudowie i nie ma możliwości posadowienia zbiornika zewnętrznego – zarówno naziemnego jak i podziemnego z uwagi na kolizje z istniejącą infrastrukturą, siecią ciepłowniczą…,
 • większość rozwiązań generuje dodatkowe koszty wynikające z konieczności ingerencji w konstrukcję budynku, by umożliwić wniesienie zbiornika w całości,
 • inwestor szuka rozwiązania, które zapewni mu optymalizację kosztów eksploatacyjnych na przestrzeni kolejnych lat,
 • istnieje konieczność spełnienia restrykcyjnych wymagań jakościowych wody,
 • montaż konstrukcji dezorganizuje pracę obiektu.

Czy spotkałaś/spotkałeś się z którymś z powyższych wyzwań? Jeśli tak, to konstrukcja modułowa pomoże Ci uporać się z nimi wszystkimi.

Chcesz z sukcesem podejmować się realizacji ambitnych projektów

Projektujesz instalacje sanitarne i przeciwpożarowe i zależy Ci na poznawaniu nowych technologii, by zrealizować cele Klienta na najwyższym poziomie, a sobie zapewnić ambitne projekty.

Chcesz świadomie dobierać najbardziej optymalne rozwiązanie

Jesteś wykonawcą inwestycji i szukasz praktycznych informacji o rozwiązaniach, które spełnią parametry projektu i nadadzą się do realizowania danej funkcji.

Chcesz, by cena nie była jedynym argumentem w procesie decyzyjnym

Przygotowujesz koncepcje, projekty i oferty, w których znajdują się zbiorniki na wodę, i zależy Ci na tym, żeby cena nie była jedynym argumentem decydującym o wyborze rozwiązania.

Chcesz przekonać innych do rozwiązania nietypowych wyzwań

Ekscytują Cię skomplikowane technicznie tematy i wyzwania, ale potrzebujesz konkretnej wiedzy i argumentów, by przekonać do swoich pomysłów innych i realizować je z sukcesem. Właściciel lub zarząd docenią Cię za propozycję rozwiązania niosącego perspektywę oszczędności eksploatacyjnych.

Musisz zapewnić spełnienie restrykcyjnych wymagań prawnych

Zarządzasz infrastrukturą budynku i Twoją rolą jest zapewnienie, by spełniał on podstawowe wymagania w zakresie bezpieczeństwa konstrukcji, pożarowego, użytkowania, odpowiednich warunków higienicznych i zdrowotnych oraz ochrony środowiska – chcesz wiedzieć jak to zrobić.

Chcesz raz na zawsze stawić czoła najczęstszemu wyzwaniu – spadkom ciśnienia

Borykasz się z zapewnieniem nieprzerwanego i równomiernego dostępu do wody, który wynika z braku ciśnienia / wydajności przyłącza wody z sieci miejskiej, niewystarczających parametrów zasilania lub niekorzystnych warunków technicznych przyłączenia do sieci.

CZEGO DOWIESZ SIĘ Z WEBINARU?

Zweryfikuj potencjał zbiorników modułowych

Poznanie konstrukcji modułowej i konkretnych argumentów przemawiających za technologią pozwoli Ci zweryfikować możliwość zastosowania konstrukcji modułowej w Twoim projekcie.

Nie tylko poznasz zasady doboru zbiornika modułowego, ale przekonasz się, jak specyfika konstrukcji wpływa na jego parametry – unikniesz zmian projektowych, nieplanowanych kosztów czy opóźnień realizacji.

Upewnisz się, czy i w jaki sposób specyfika montażu wpłynie na funkcjonowanie Twojego obiektu.

Poznasz ciekawe case studies, z których czerpanie może pomóc Ci rozwiązać problem przed którym stoisz.

Szczepan Gorbacz, Prezes Zarządu Amargo
Ekspert z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych

Mgr inż. Szczepan Gorbacz w roku 2002 ukończył studia na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Od 19 lat z sukcesem zarządza spółką Amargo – firmą doradczo-produkcyjną, której kluczowym obszarem działań są konsulting i audyty (w tym studia przypadków, analizy wykonalności, budżetowanie), projektowanie, produkcja i montaż zbiorników chemoodpornych oraz zbiorników na wodę wraz z kompletnymi instalacjami przemysłowymi.  

Na swoim koncie ma realizacje wielu projektów o wysokim stopniu skomplikowania, m.in. dla branży energetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, petrochemicznej, spożywczej, przemysłu farb i lakierów, na stacjach uzdatniania wody, zakładach wodociągowych czy oczyszczalniach ścieków.  

W  ramach członkostwa w  m.in. Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego, Polskim Klastrze Technologii Kompozytowych, Wielkopolskiej Platformie Wodorowej, Bydgoskim Klastrze Przemysłowym, Hydrogen Center Platform, Pilot Hydrogen (H2) oraz we współpracy z  Urzędem Dozoru Technicznego czy Komitetem Technicznym Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, aktywnie uczestniczy w  rozmowach o  nowych technologiach, jak i korelacji rozwiązań technicznych z przepisami. Ponadto – w kooperacji z instytucjami naukowymi – bierze czynny udział w projektach badawczo-rozwojowych związanych z wdrożeniem nowych technologii, także wodorowych.  

Andrzej Kulągowski, Konsultant technicznego wsparcia Klienta B2B Amargo
Ekspert z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych

Absolwent kierunku Inżynieria materiałowa na Politechnice Warszawskiej. Od 15stu lat związany z branżą przemysłową. Na co dzień pomaga projektantom oraz osobom zarządzającym infrastrukturą obiektów komercyjnych i przemysłowych w realizacji inwestycji z zakresu instalacji sanitarnych i przeciwpożarowych.

Specjalizuje się w zbiornikach modułowych na wodę, a dzięki swojej pracy zapewnia doskonałe warunki prowadzonym procesom i przyczynia się do realnych oszczędności m.in. dzięki wdrażaniu efektywniejszej gospodarki wodno-ściekowej. Odpowiada za opracowanie bibliotek Revit zbiorników na wodę w technologii BIM, będących odpowiedzią na aktualne trendy w zakresie cyfrowych rozwiązań i wysokie wymagania stawiane przez branżę instalacyjną.

Bierze aktywny udział w wydarzeniach branżowych, szkoląc przedstawicieli biur projektowych, firm wykonawczych oraz inwestorów instytucjonalnych. Współpracuje z Polskim Zrzeszeniem Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZITS), Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP) czy Stowarzyszeniem Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego (SIBP).

 • Webinar potrwa około 1 godziny, a dodatkowo przewidujemy 15-minutową sesję na pytania i odpowiedzi.
 • Webinar nie będzie dostępny publicznie – link do spotkania dostaną tylko osoby zapisane na listę.
 • Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams. Link dostępu do wydarzenia zostanie przesłany w odpowiedzi na zgłoszenie. W razie napotkania na trudności techniczne będziemy do bieżącej dyspozycji.
 • Jeśli po webinarze pojawią się dodatkowe wątpliwości i zagadnienia wymagające dodatkowej dyskusji, można umówić się na konsultacje.

  *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

  [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.