Amargo podpisało umowę o współpracy w ramach Klastra Technologii Wodorowych

Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Z dniem 12.01.2024 r. Amargo podpisało umowę o współpracy w ramach Klastra Technologii Wodorowych i tym samym  dołączyło do prestiżowego grona firm członkowskich. Decyzja stanowi wyraźny sygnał naszego zaangażowania w rozwój technologii wodorowych.

Klastry wodorowe stają się ważnym elementem globalnej strategii, a my jako firma jesteśmy dumni, że możemy być ich częścią. Nasze doświadczenie, potencjał intelektualny (ścisła współpraca ze środowiskiem naukowym i ekspertami z branży oraz własny Dział B+R) oraz zasoby technologiczne i produkcyjne będą teraz jeszcze bardziej skoncentrowane na pracach w zakresie innowacyjnych rozwiązań w zakresie zbiorników kompozytowych do magazynowania i transportu wodoru.

Dołączenie do Klastra Wodorowego otwiera przed nami szeroki wachlarz możliwości współpracy z liderami branży, co z kolei przyspieszy nasze wysiłki w zakresie opracowywania bardziej efektywnych i ekologicznych rozwiązań.

Jesteśmy przekonani, że nasze zaangażowanie przyniesie wymierne korzyści nie tylko dla naszej firmy, ale także dla branży przemysłowej, społeczeństwa i środowiska naturalnego. To kolejny krok w naszej drodze ku bardziej ekologicznej i odpowiedzialnej działalności biznesowej, a jednocześnie ogromna szansa na przyspieszenie transformacji wodorowej na skalę globalną.

Kompozytowe zbiorniki do magazynowania i transportu wodoru jako szansa i wyzwanie

Pobierz broszurę informacyjną nt. projektu innowacyjnej technologii produkcji zbiorników kompozytowych do magazynowania i transportu wodoru wraz z uregulowaniem ścieżki formalnoprawnej i sprawdź, jak Amargo wspiera strategię wodorową.

Czym jest Klaster Wodorowy?

Misją Klastra, który zainaugurował swą działalność w sierpniu 2017 r. jest inicjowanie działań na rzecz zwiększenia znaczenia technologii wodorowych, poprzez wspieranie członków Klastra i podmiotów współpracujących w rozwoju innowacyjnych rozwiązań na rzecz efektywności energetycznej i gospodarki niskoemisyjnej.

Pod egidą Klastra są prowadzone i wdrażane projekty badawczo – rozwojowe oraz wspólne inwestycje. Członkowie Klastra współpracują ze sobą, m. in. na polu wymiany informacji, budowy wspólnych powiązań gospodarczych, usług i technologii. Zakładana jest szeroka kooperacja z krajowymi i zagranicznymi organizacjami i sieciami klastrowymi, a także prowadzenie działań edukacyjnych i promocyjnych.

W klastrze funkcjonują Centrum Badawczo-Rozwojowe i Platforma Transferu Technologii, które wspomagają prace firm nad projektami technologicznymi, a na późniejszym etapie testowanie i weryfikowanie rozwiązań.

Koordynatorem Klastra jest Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.

Źródło: https://klasterwodorowy.pl/

Amargo targi kompozyt expo 2023

Badania i rozwój

Działalność Amargo vs. gospodarka wodorowa

Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do roku 2040 r. (PSW) wskazuje: „Rozwój gospodarki wodorowej jest zarówno szansą, jak i wyzwaniem. Stworzenie odpowiednich warunków prawnych i ekonomicznych związanych z wykorzystaniem wodoru w nowych obszarach, takich jak produkcja i magazynowanie energii bądź transport wymaga odpowiedzi na wiele pytań oraz właściwego określenia kierunków rozwoju” – i w pełni się z tym zgadzamy.

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

    *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

    [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

    Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

    Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.