Odnawiamy i rozszerzamy uprawnienia spawalnicze tworzyw UDT

Jako uprawniony przez Urząd Dozoru Technicznego producent zbiorników z tworzyw sztucznych dbamy o ciągłe doskonalenie swoich kompetencji. To dlatego w ostatnich dniach w Amargo zostało przeprowadzone odnowienie i rozszerzenie uprawnień spawalniczych tworzyw UDT na cały nieograniczony zakres, tj.:

  • polietylenu PE HD,
  • polipropylenu PP,
  • polichlorku vinylu PVC,
  • polifluorku vinylidenu PVDF,
  • fluorokopolimeru etylenowo-chlorotrifluoroetylenowego ECTFE (PVDF i ECTFE w wersji kaszerowanej przeznaczone do stosowania jako wykładzina chemoodporna).

W tym celu zakład Amargo odwiedził Inspektor UDT. Podczas wizyty wykonaliśmy próbki spawów, które po ocechowaniu przez Inspektora UDT trafią do laboratorium akredytowanego w celu zbadania jakości i wytrzymałości spawów oraz zgrzein według norm PN-EN.

Równolegle realizujemy zamówienie na cały liner chemoodporny (także z płyty kaszerowanej), który będzie kolejno pokryty warstwami żywicy. To bardzo ciekawa i ambitna realizacja poszerzająca zakres i kompetencje całej załogi Amargo, o której wkrótce napiszemy nieco więcej.

Zapraszamy do galerii zdjęć z działań związanych z odnowieniem i rozszerzeniem uprawnień spawalniczych tworzyw termoplastycznych

Przykładowe, zrealizowane próbki spawów tworzyw sztucznych

Kluczowe obszary naszej działalności

Kategoria: Życie firmy