ZAKRES PUBLIKACJI: OCZYSZCZANIE POWIETRZA I GAZÓW
BRANŻA: PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY

Budowa urządzeń / systemów oczyszczania gazów złowonnych dla producenta tłuszczów spożywczych – fotorelacja

Cel inwestycji

Budowa systemów oczyszczania gazów (4 skrubery do oczyszczania powietrza) dla producenta tłuszczów spożywczych.

Obudowy skruberów wykonano dla temperatury obliczeniowej 20 stopni Celsjusza – dwa o wymiarach zewnętrznych 1100 x 1000 x 5000 mm oraz dwa 2075 x 2075 x 7810 mm.

Skrubery zostały wykonane poprzez zgrzewanie doczołowe z niekorodującego (obojętnego fizjologicznie) tworzywa z grupy poliolefin – polipropylenu copolimeru PP-C UV. Materiał pozwala na wyeliminowanie ryzyka pęknięć i uszkodzeń oraz twardnienia i zwiększonej sztywności tworzywa w trakcie eksploatacji. Budowa skruberów była realizowana z monolitycznych blokowych płyt tworzywa wykonanych jako monolit metodą integralnego wtryskiwania stabilizowanej mieszanki tworzywa polipropylenu copolimeru PP RAL 7032 typ AMARGO® gr. 50-51 mm / płyt modułowych panelowych MultiPower AMARGPanel nowej generacji grubości 51 mm (konstrukcja sandwichowa).

Budowa systemów oczyszczania gazów poprzez wykonanie skruberów z płyt panelowych ze stabilizacją na UV i starzenie wpływa na znacznie większą wytrzymałość, stabilność i sztywność aniżeli wykonanie w innej technologii.

Skrubery z tworzywa zostały wyposażone w:

 • króćce (po stronie Amargo),
 • pierścienie białeckiego 50 mm,
 • odkraplacze lamelowe,
 • dysze zraszające,
 • pompy obiegowe o wydajności min. 20 m3/h przy H=10 Ebara DWO 200 400v 1,5 kW wykonanie ze stali 316.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Przepisy RODO – informacje dla Klientów, Partnerów i Sympatyków AMARGO
Nasze kompetencje – sukces Twojej inwestycji. Nowy katalog Amargo
Jak zoptymalizować koszty i obsługę procesu technologicznego dzięki zmianie sposobu magazynowania medium?
Zbiorniki z tworzywa laminowanego do magazynowania ścieków
Stacje NO – urządzenia do napełniania i opróżniania zbiorników
Serce Amargo – tu powstają zbiorniki
Inwestycja zapewniająca rozwój przedsiębiorstwa – zbiorniki procesowe z instalacjami w ramach budowy nowej linii technologicznej
Jak produkujemy zbiorniki z tworzyw sztucznych [wideo]
Produkcja innowacyjnych zbiorników z tworzyw termoplastycznych metodą nawojową – co przemysł na niej zyska?

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Chętnie poznasz więcej szczegółów związanych z oczyszczaniem powietrza i gazów? Skontaktuj się z nami, prześlij swój projekt – wybierzemy najlepsze rozwiązanie.
  Interesuje mnie wiedza z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych, dlatego zamawiam bezpłatną usługę newslettera edukacyjnego, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodę na dostarczanie newslettera na podany adres e-mail i wyrażając zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu przesłania pliku z poradnikiem firmy Amargo, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zgłoszenie. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.

  Kategoria: Realizacje