Zbiorniki dla stacji uzdatniania wody SUW

Produkujemy chemoodporne zbiorniki z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego dla stacji uzdatniania wody SUW służące do pracy z substancjami niebezpiecznymi oraz zbiorniki na wodę.

Zbiorniki Amargo produkowane dla stacji uzdatniania wody są zgodne z wytycznymi Normy Zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020 >>.

Zbiorniki chemoodporne dla SUW

Na stacjach uzdatniania wody zbiorniki chemoodporne znajdują zastosowanie na instalacjach magazynowania i podawania (dawkowania) koagulantu (np. PIX, PAX) lub nadmanganianu potasu wykorzystywanych w procesach uzdatniania wody.

Jeśli chodzi o koagulanty, zbiorniki pozwalają na prawidłowy przebieg procesu koagulacji, w którym udział biorą stacje dozowania, w skład których wchodzą: zbiornik wykonany z tworzywa, mieszadło oraz pompy dozujące. Także w przypadku nadmanganianu potasu (stosowanego na SUW jako utleniacz), który ze względu na swoje właściwości powinien być przechowywany w szczelnych, chemoodpornych pojemnikach doskonale sprawdzają się zbiorniki z tworzyw termoplastycznych wyposażone w mieszadło.

Zbiorniki na wodę dla SUW

Oferujemy kompleksowe wykonawstwo różnego rodzaju zbiorników magazynowych na wodę pitną do zastosowania na stacjach uzdatniania wody. Są one budowane głównie na bazie kasetonów i płyt z tworzyw z grupy poliolefin PE HD lub / i PP-C metodą zgrzewania doczołowego oraz spawania ekstruzyjnego.

Zbiorniki w miarę potrzeb dodatkowo wzmacniamy elementami metalowymi (profilami i / lub prętami ocynkowanymi) lub słupami / wyporami betonowymi izolowanymi tożsamym tworzywem (profile / rurki osłonowe) – brak kontaktu medium z elementem wzmacniającym.

Zbiorniki z tworzywa stosowane na stacjach uzdatniania wody

Produkujemy zbiorniki z atestowanego tworzywa dla stacji uzdatniania wody SUW, m.in.:

 • zbiorniki na koagulanty PIX, PAX wykorzystywane w procesach uzdatniania wody technologicznej w przemyśle oraz do wody pitnej w zakładach komunalnych,
 • zbiorniki na nadmanganian potasu stosowane na liniach technologicznych dla wody powierzchniowej do utleniania wstępnego i wody infiltracyjnej. Zazwyczaj instalacja do magazynowania i przygotowania wraz z urządzeniami do dozowania medium mieści się w wydzielonej hali przygotowania chemikaliów,
 • zbiorniki na wodę pitną dla SUW.

Korzyści, jakie daje stosowanie zbiorników z tworzywa na substancje stosowana na SUW

 • dowolna, zależna od potrzeb konstrukcja zbiornika: prostopadłościenny lub cylindryczny, pionowy lub poziomy; gabaryty o dostosowanej średnicy i wysokości oraz pojemności
 • odporność chemiczna tworzywa zapewniająca bezpieczne przechowywanie substancji w odpowiednich dla niej warunkach
 • wysoka wytrzymałość zbiornika
 • w celu ochrony środowiska przed przedostaniem się medium realizujemy dodatkowe zabezpieczenia w postaci drugiego płaszcza (z opcją detekcji wycieków) lub z zastosowaniem wanny wychwytującej

Najważniejsze zalety zbiorników na wodę dla SUW względem innych technologii

 • bezproblemowe łączenie płyt tworzywa poprzez spawanie / zgrzewanie
 • współczynnik płynięcia materiału dostosowany także do zgrzewania z elementami z płyty litych, brak efektu nadmiernego płynięcia materiału podczas wstępnego rozgrzewania (różne technologie produkcji: wtrysk i ekstruzja)
 • materiał jednolity, bez struktur spienionych i odciążanych (brak elementów i miejsc osłabionych, jednakowa wytrzymałość w każdym punkcie)
 • możliwość kalkulacji statyki w programach obliczeniowych numerycznych
 • kolor materiału dopasowany do płyt litych PP-H / PP-C
 • poprawiona estetyka wykonania
 • w standardzie stabilizacja na warunki atmosferyczne i promieniowanie słoneczne UV (brak utlenialności, wieloletnia żywotność i wytrzymałość)
 • możliwość budowy, przechowywania i instalacji na zewnątrz bez dodatkowych zabiegów
 • struktura miodu zamknięta obustronnie – większa sztywność w obu kierunkach, możliwość cięcia elementów, odwracania itd.
 • rozstaw żeber wewnętrznych 50×50 mm lub 50×100 mm w zależności od potrzeb i zabudowywanych elementów
 • jednakowa charakterystyka w stosunku do spoiny – ekstrudowanych drutów spawalniczych (profil trójkątny, okrągły)

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli szukasz zbiornika do magazynowania substancji niebezpiecznych lub zbiornika na wodę, zachęcamy do kontaktu. Najlepszym sposobem będzie wypełnienie i przesłanie odpowiedniego formularza doboru zbiornika, który możesz pobrać powyżej. Znajdują się tam najważniejsze parametry, które pozwolą nam na poznanie Twoich potrzeb i sprawne przygotowanie wstępnej wyceny.