Zbiorniki dla stacji uzdatniania wody SUW

Produkujemy chemoodporne zbiorniki z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego dla stacji uzdatniania wody SUW służące do pracy z substancjami niebezpiecznymi oraz zbiorniki na wodę.

ZAKRES REALIZOWANYCH PRAC

 • Demontaż istniejącego zbiornika (jeśli inwestycja dotyczy wymiany na nowy)
 • Dobór zbiornika na bazie udostępnionych danych – pomoc w opracowaniu koncepcji
 • Opracowanie projektu technicznego zbiornika i instalacji towarzyszących wraz z oszacowaniem budżetu i wskazaniem harmonogramu prac
 • Wsparcie w zakresie stosowania bibliotek Revit Amargo (dot. zbiorników AmargTank MultiPower na wodę)
 • Produkcja nowego zbiornika oraz przeprowadzenie prób szczelności
 • Dostawa i montaż zbiornika (oraz instalacji) na obiekcie wraz z niezbędnym wyposażeniem
 • Podłączenie do instalacji, opomiarowanie
 • Rozruch instalacji
 • Późniejszy serwis zbiornika i instalacji

Współpracujemy zarówno bezpośrednio z przedsiębiorstwami przemysłowymi, jak również z firmami inżynieryjno-wykonawczymi (generalnymi wykonawcami inwestycji – kliknij tutaj i sprawdź, jak możemy Cię wesprzeć.

Zbiorniki Amargo produkowane dla stacji uzdatniania wody są zgodne z wytycznymi Normy Zakładowej nr NZ-AM/14192/TERM/2020 >>.

Zbiorniki chemoodporne dla SUW

Na stacjach uzdatniania wody zbiorniki chemoodporne znajdują zastosowanie na instalacjach magazynowania i podawania (dawkowania) koagulantu (np. PIX, PAX) lub nadmanganianu potasu wykorzystywanych w procesach uzdatniania wody.

Jeśli chodzi o koagulanty, zbiorniki pozwalają na prawidłowy przebieg procesu koagulacji, w którym udział biorą stacje dozowania, w skład których wchodzą: zbiornik wykonany z tworzywa, mieszadło oraz pompy dozujące. Także w przypadku nadmanganianu potasu (stosowanego na SUW jako utleniacz), który ze względu na swoje właściwości powinien być przechowywany w szczelnych, chemoodpornych pojemnikach doskonale sprawdzają się zbiorniki z tworzyw termoplastycznych wyposażone w mieszadło.

Zbiorniki na wodę dla SUW

Oferujemy kompleksowe wykonawstwo różnego rodzaju zbiorników magazynowych na wodę pitną do zastosowania na stacjach uzdatniania wody. Są one budowane głównie na bazie kasetonów i płyt z tworzyw z grupy poliolefin PE HD lub / i PP-C metodą zgrzewania doczołowego oraz spawania ekstruzyjnego.

Zbiorniki w miarę potrzeb dodatkowo wzmacniamy elementami metalowymi (profilami i / lub prętami ocynkowanymi) lub słupami / wyporami betonowymi izolowanymi tożsamym tworzywem (profile / rurki osłonowe) – brak kontaktu medium z elementem wzmacniającym.

Zbiorniki z tworzywa stosowane na stacjach uzdatniania wody

Produkujemy zbiorniki z atestowanego tworzywa dla stacji uzdatniania wody SUW, m.in.:

 • zbiorniki na koagulanty PIX, PAX wykorzystywane w procesach uzdatniania wody technologicznej w przemyśle oraz do wody pitnej w zakładach komunalnych,
 • zbiorniki na nadmanganian potasu stosowane na liniach technologicznych dla wody powierzchniowej do utleniania wstępnego i wody infiltracyjnej. Zazwyczaj instalacja do magazynowania i przygotowania wraz z urządzeniami do dozowania medium mieści się w wydzielonej hali przygotowania chemikaliów,
 • zbiorniki na wodę pitną dla SUW.

Korzyści, jakie daje stosowanie zbiorników z tworzywa na substancje stosowana na SUW

 • dowolna, zależna od potrzeb konstrukcja zbiornika: prostopadłościenny lub cylindryczny, pionowy lub poziomy; gabaryty o dostosowanej średnicy i wysokości oraz pojemności
 • odporność chemiczna tworzywa zapewniająca bezpieczne przechowywanie substancji w odpowiednich dla niej warunkach
 • wysoka wytrzymałość zbiornika
 • w celu ochrony środowiska przed przedostaniem się medium realizujemy dodatkowe zabezpieczenia w postaci drugiego płaszcza (z opcją detekcji wycieków) lub z zastosowaniem wanny wychwytującej

Najważniejsze zalety zbiorników na wodę dla SUW względem innych technologii

 • bezproblemowe łączenie płyt tworzywa poprzez spawanie / zgrzewanie
 • współczynnik płynięcia materiału dostosowany także do zgrzewania z elementami z płyty litych, brak efektu nadmiernego płynięcia materiału podczas wstępnego rozgrzewania (różne technologie produkcji: wtrysk i ekstruzja)
 • materiał jednolity, bez struktur spienionych i odciążanych (brak elementów i miejsc osłabionych, jednakowa wytrzymałość w każdym punkcie)
 • możliwość kalkulacji statyki w programach obliczeniowych numerycznych
 • kolor materiału dopasowany do płyt litych PP-H / PP-C
 • poprawiona estetyka wykonania
 • w standardzie stabilizacja na warunki atmosferyczne i promieniowanie słoneczne UV (brak utlenialności, wieloletnia żywotność i wytrzymałość)
 • możliwość budowy, przechowywania i instalacji na zewnątrz bez dodatkowych zabiegów
 • struktura miodu zamknięta obustronnie – większa sztywność w obu kierunkach, możliwość cięcia elementów, odwracania itd.
 • rozstaw żeber wewnętrznych 50×50 mm lub 50×100 mm w zależności od potrzeb i zabudowywanych elementów
 • jednakowa charakterystyka w stosunku do spoiny – ekstrudowanych drutów spawalniczych (profil trójkątny, okrągły)

Sprawdź inne zastosowanie zbiorników wg branż:

Zbiorniki dla przemysłu energetycznego
Zbiorniki dla producenta soków
Zbiorniki dla rafinerii
Zbiorniki dla garbarni
Zbiorniki dla producenta leków
Zbiorniki dla oczyszczalni ścieków
Zbiorniki przeciwpożarowe dla biurowca
Zbiorniki wody pitnej dla hospicjum

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli szukasz zbiornika do magazynowania substancji niebezpiecznych lub zbiornika na wodę, zachęcamy do kontaktu.
  Interesuje mnie wiedza z zakresu zbiorników i instalacji z tworzyw sztucznych, dlatego zamawiam bezpłatną usługę newslettera edukacyjnego, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodę na dostarczanie newslettera na podany adres e-mail i wyrażając zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu przesłania pliku z poradnikiem firmy Amargo, z uwagi na uzasadniony interes administratora, polegający na odpowiadaniu na kierowane zgłoszenie. Jeżeli wyrażą Państwo chęć, adres e-mail będzie przetwarzany również w celu dostarczenia newsletteru, a więc świadczenia zamówionej usługi. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.