Zbiorniki na Clariant

Dobieramy i produkujemy wolnostojące zbiorniki magazynowe, które zapewniają właściwe przechowywanie płynu do odladzania infrastruktury lotniczej (clariant / kilfrost). Są to na ogół zbiorniki zewnętrzne wykonywane z tworzywa PE100, odpowiednio izolowane przed ogrzaniem płynu i wyposażane w niezbędne orurowanie.

Poznaj przykładową realizację – projekt, produkcja oraz montaż zbiorników do magazynowania płynu do odladzania clariant na obiekcie lotniska

Widoczna na zdjęciach realizacja obejmowała (poza zbiornikami na popłuczyny z filtrów) dwa zbiorniki wolnostojące w bezciśnieniowe magazynowe na płyn do odladzania samolotów, o pojemnościach użytkowych po 24 m3. Wysoka udarność tworzywa umożliwiła budowę samonośnych, wolnostojących konstrukcji o bardzo dużej odporności na uderzenia, wysokiej plastyczności i stosunkowo niskiej wadze. Zawartość dodatku w postaci stabilizatora UV pozwoliła na montaż zewnętrzny.

W celu zabezpieczenia stabilnych warunków temperaturowych wewnątrz zbiorników, zaprojektowano je jako konstrukcje dwupłaszczowe z izolacją termiczną na bazie wełny mineralnej o grubości 50 mm. Dla umożliwienia całkowitego opróżnienia zbiorników zastosowano dna pochylone pod odpowiednim kątem w kierunku odpływu. Wszystkie elementy zbiornika połączono ze sobą za pomocą spawu ekstruzyjnego. Po zakończeniu montażu została wykonana próba szczelności metodą przeskoku iskry elektromagnetycznej oraz próba szczelności poprzez zalanie zbiorników wodą.

Wyposażenie dodatkowe zbiorników na clariant:

  • drabiny + podesty,
  • urządzenia pomiarowe – poziomowskazy,
  • termometr bimetaliczny w wersji przemysłowej,
  • szafy rozładunkowe wykonane z płyty PE100 wyposażone w złącza Camlock typ B, zawory kulowe i zawory zwrotne.

Szafy rozładunkowe zostały zainstalowane na stelażach wykonanych na bazie stali nierdzewnej. Całość została przytwierdzona do balastu za pomocą kołków montażowych ze stali nierdzewnej.

Firma Amargo znajduje się wśród czołowych firm takich jak Weber Polska, Imfitex, Remer, Lech-Plast, Trokotex, Termochem, flstech, PE-System, Aquaworld, 3aqua , Skorpio, Splastic, ChemicTank, Brenal, Apakor zajmujących się zbiornikami.

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Szukasz nowego, trwałego i atestowanego zbiornika na płyn Clariant? Daj nam znać, chętnie pomożemy. Najlepszym sposobem będzie wypełnienie i przesłanie formularza doboru zbiornika chemoodpornego, który możesz pobrać powyżej. Znajdują się w nim najważniejsze parametry, które pozwolą nam na poznanie Twoich potrzeb i sprawne przygotowanie wstępnej wyceny.