Zbiorniki na wodę demineralizowaną (DEMI)

Zapewniamy właściwe magazynowanie wody demineralizowanej (wody dejonizowanej), będącej jedną z najbardziej sterylnych cieczy, która wymaga szczególnego podejścia.

Do magazynowania wody DEMI proponujemy wytrzymałe i odporne na korozję zbiorniki klasy PREMUM wykonane z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych (trwałego polipropylenu PP lub polietylenu wysokiej gęstości HDPE).

Dzięki temu masz gwarancję bezawaryjnej i bezkosztowej eksploatacji przez wiele lat. Ponadto tworzywa stosowane do produkcji zbiornika pozwolą na odpowiednie zabezpieczenie przechowywanej wody DEMI przed wszelkimi zabrudzeniami i niekorzystnymi reakcjami.

Jak przechowywać wodę demineralizowaną

Woda demineralizowana o najwyższym stopniu czystości wymaga odpowiedniego przechowywania w zbiornikach antykorozyjnych. Dzięki właściwemu magazynowaniu chronimy ją przed zabrudzeniami lub wchodzeniem w niepożądane reakcje. Pozwala to na zachowanie odpowiednich parametrów wody DEMI oraz jej stosowanie zgodnie z przeznaczeniem. Ze względu na swoją czystość woda ta jest względnie abrazyjna i zwykłe stalowe zbiorniki, jak również te z żywic TSW, szybko korodują.

Produkujemy zbiorniki z wysokogatunkowego tworzywa o wysokiej odporności na korozję. Zazwyczaj jest to polipropylenu PP lub polietylenu wysokiej gęstości HDPE. Płyty tworzywa spajamy ze sobą poprzez precyzyjne spawanie doczołowe. Dzięki temu zbiorniki są wykonane z dokładnością co do milimetra.

Realizujemy zbiorniki na wodę demineralizowaną o kształcie prostopadłościennym lub cylindrycznym. Pojemność dostosowujemy pod konkretne wymagania, natomiast staramy się dobierać optymalną pod kątem transportu – wśród naszych realizacji znajdują się zarówno mniejsze zbiorniki, jak i te wielkogabarytowe. Zastosowanie tworzyw sztucznych wpływa na niezawodną eksploatację zbiornika. Okres obliczeniowy użytkowania naszych zbiorników sięga nawet 20 lat!

Produkcja chemoodpornego zbiornika z tworzywa na wodę demi
Zbiornik na wodę demineralizowaną o pojemności 200 m3

Zbiorniki na wodę demineralizowaną – w czym Ci pomożemy

Realizujemy zadania związane z budową nowych zbiorników, jak również rozbudową istniejących instalacji wody demineralizowanej, wraz z odpowiednim wyposażeniem.

Dzięki nieograniczonym możliwościom produkcyjnym wykonujemy solidne zbiorniki cylindryczne lub prostopadłościenne, o dnie płaskim lub stożkowym. Zakres pojemności zazwyczaj wynosi od 1 do nawet 400 m3. Jako materiał wykonania stosujemy polietylen lub polipropylen posiadające atesty PZH.

Zbiorniki przystosowujemy do warunków posadowienia – wewnątrz lub na zewnątrz (jeśli zachodzi potrzeba stosujemy  systemy ociepleń z poliuretanu oraz wełny, co pozwoli utrzymać właściwe parametry medium).

Zapewniamy transport zbiornika oraz sprawny montaż na obiekcie realizowany przez wykwalifikowaną ekipę Amargo.

Woda demineralizowana i jej zastosowanie w przemyśle

Woda demineralizowana znajduje zastosowanie w wielu branżach przemysłowych. W procesach produkcyjnych stosują ją m.in. przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy czy motoryzacyjny.

Woda DEMI jest nie tylko podstawą produktów końcowych, ale także wykorzystuje się ją do zasilania maszyn czy ochrony elementów urządzeń. Ponadto woda dejonizowana doskonale sprawdza się do ochrony przed osadem i korozją w systemach chłodzenia, chłodzenia dysz wtryskowych lub poprawnego działania wytwornic pary.

Przygotowania do montażu zbiornika prostopadłościennego na wodę demineralizowaną na lotnisku (wymiana wadliwego zbiornika, który był wcześniej używany).

Firma Amargo znajduje się wśród czołowych firm takich jak Weber Polska, Imfitex, Remer, Lech-Plast, Trokotex, Termochem, flstech, PE-System, Aquaworld, 3aqua , Skorpio, Splastic, ChemicTank, Brenal, Apakor zajmujących się zbiornikami.

Prześlij zapytanie, a my powrócimy do Ciebie z odpowiedzią

Jeśli potrzebujesz zapewnić odpowiednie warunki magazynowania wody demineralizowanej, skontaktuj się z nami – doradzimy i zrealizujemy prace kompleksowo. Najlepszym sposobem będzie wypełnienie i przesłanie formularza doboru zbiornika, który możesz pobrać powyżej. Znajdują się w nim najważniejsze parametry, które pozwolą nam na poznanie Twoich potrzeb i sprawne przygotowanie wstępnej wyceny.