Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Przetwórstwo tworzyw sztucznych – studia dualne

Dlaczego warto?

Myśląc poważnie o przyszłości warto studiować Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych w Bydgoszczy i związać swoją karierę zawodową z branżą narzędziowo-przetwórczą. To jedyny taki kierunek studiów dziennych w Polsce. Także jedyny taki kierunek w sprawdzonym za granicą systemie studiów dualnych. Podczas studiów dziennych już od drugiego roku zdobywa się doświadczenie zawodowe pracując ( 1 dzień na drugim roku, 2 dni na trzecim roku ) w wybranej firmie w ramach programu studiów. Część przedmiotów jest realizowana w firmach, student tam otrzymuje zaliczenie, dodatkowo wynagrodzenie za przepracowane dni w przedsiębiorstwie. Zyskuje wiedzę teoretyczną i praktyczną już podczas zdobywania zawodu, poznaje stanowisko pracy, i to w jaki sposób działa firma i branża. Podczas przerw semestralnych pracodawca zapewnia dodatkowo płatne praktyki. Praca w zawodzie to inwestycja w dalszy rozwój, który się opłaca.

Studia + praca = studia dualne = wykształcenie + doświadczenie = wysoki start w karierę + satysfakcja zawodowa i finansowa

Dlaczego tutaj?

Na studentów i absolwentów tego kierunku czekają miejsca pracy w Bydgoszczy i regionie, który nazywany jest Doliną Narzędziową. Przetwórstwo tworzyw sztucznych to jedna z najsilniejszych i najszybciej rozwijająca się branża w regionie kujawsko-pomorskim.  Atutem jej jest nie tylko liczebność lokalnych firm, ale również ich współdziałanie czego owocem jest utworzone w 2006 roku Stowarzyszenie Bydgoski Klaster Przemysłowy, zrzeszający obecnie ponad sto przedsiębiorstw. Klaster może pochwalić się zarówno dużą ilością producentów form wtryskowych,  firm dostarczających komponenty do ich budowy, jak i przetwórców tworzyw wytwarzających konkretne detale i produkty. Firmy na co dzień są w stałej kooperacji i współpracują przy realizacji różnego rodzaju projektów, w tym wspólnie wystawiają się na targach. Klientom  firm, zapewnia to kompleksową obsługę i wszechstronne zaplecze produkcyjne wspierane wieloletnim doświadczeniem wykwalifikowanej kadry, zarówno z zakresu konstrukcji form i projektowania detali, jak również technologii wytwarzania.

Jest rynek – jest praca!

Decydując się na karierę w branży narzędziowo – przetwórczej zyskuje się nowoczesny zawód, dobrze płatną, interesującą pracę i rozwój, ponieważ tworzywa polimerowe to jedna z najszybciej rozwijających się technik wytwarzania. Zapotrzebowanie na tworzywa sztuczne w Europie  i na świecie wciąż rośnie, co zapewnia dynamiczny rozwój tej branży również w Polsce. Jednym z ważniejszych wyzwań branży jest dostosowanie metod wytwarzania i przetwórstwa tworzyw do wymogów związanych z recyklingiem spełniając wymogi ochrony środowiska. Branża jest na to w dużej mierze już przygotowana.

Firmy z regionu produkują dla największych światowych marek!

To tutaj powstają  produkty IKEA – rozpoznawalne na całym świecie, produkowane w dziesiątkach milionów egzemplarzy przez firmę Hanplast, między innymi stoliki Mammut. Wykonują również produkty dla Samsunga, Philipsa i Siemensa. Dla IKEI produkuje też firma LAMELA. Z kolei Tyco Electronics Polska będący częścią światowego koncernu, posiada w Bydgoszczy oddział, który jest jedną z najważniejszych jednostek w całej korporacji. Produkowane w naszym mieście złącza i wiązki kablowe trafiają do światowych gigantów takich jak Siemens, Ericsson, ABB i Alstom. Jednym z największych odbiorców detali i form jest branża Automotive, a wśród firm produkujących części do samochodów wiodącą rolę odgrywają takie firmy jak ARRK SHAPERS’ Polska, GRAFORM, KLG, SIROPOL, które współpracują z największymi markami rynku motoryzacyjnego, takimi jak: Renault, Peugeot, Toyota, Bentley, Skoda, Nissan, VW, BMW, Mercedes czy Ferrari. Dla branży kosmetycznej i światowych marek jak L’Oreal, Garnier, Avon, Dax czy Nivea opakowania od wielu lat produkuje firma Akson i POLITECH. Opakowania dla największych marek sektora spożywczego w naszym regionie wytwarzają Miko Pac, Aplex, POLI i KGL.

Dołącz do najlepszych!

Strona Rekrutacji: https://rekrutacja.utp.edu.pl/pl/offer/R_I_2020-21_Z/programme/SP-PTS/?from=field:PTS

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

    *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

    [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

    Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

    Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.