Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

Kończymy niezwykle intensywny tydzień! Poza nowymi, niezwykle ciekawymi projektami, w dniach 8-9. grudnia odbyło się Forum Rozwoju Mazowsza – najważniejsze wydarzenie poświęcone Funduszom Europejskim w regionie prowadzone pod hasłem #eFEktUE. Organizatorem była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Nominację za projekt „Innowacje produktowe w firmie AMARGO opracowane dzięki utworzeniu infrastruktury B+R” odebrał Piotr Daszkowski, Project Manager Amargo.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddawali głosy na nasz projekt. Dziękujemy także całemu zespołowi Amargo, jak i Partnerom, którzy razem z nami realizują projekty badawczo-rozwojowe – w szczególności Politechnice Warszawskiej i Politechnice Wrocławskiej. Nominacja motywuje nas do dalszych działań, sprawia, że chcemy nieustannie się rozwijać i tworzyć zespół liderów innowacyjnych technologii.

Zakres nominowanego projektu obejmuje utworzenie infrastruktury B+R, w wyniku której zyskamy możliwość realizacji prac badawczo-rozwojowych celem opracowywania nowych, innowacyjnych zbiorników specjalistycznych. Dokumentacja projektu powstała przy udziale firmy SONDER.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy otrzymali nominacje! Nagrodzone w plebiscycie projekty wezmą udział w Konkursie Głównym Lider Zmian 2023, w kategorii: #eFEktUE.

Fot. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Mieszkańcy Mazowsza wybrali Zwycięzców  plebiscytu „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023”!

Odnowione przestrzenie miejskie, instytucje kultury, niskoemisyjne rozwiązania transportowe to tylko niektóre efekty funduszy europejskich na Mazowszu. Pozytywne zmiany widać w każdym subregionie. Okazją do zaprezentowania działań dofinansowanych ze środków programu regionalnego na lata 2014-2020 był udział w internetowym plebiscycie #eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023. Podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza poznaliśmy 22 zwycięskie projekty wyłonione w plebiscycie odbywającym się pod honorowymi  patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Prezentacje projektów dostępne są na stronie www.liderzmian.eu.

Jesienią tego roku mieszkańcy Mazowsza otrzymali wyjątkową okazję do wybrania najciekawszych i najważniejszych dla nich lokalnie inwestycji dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Zwycięzcy plebiscytu „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023” wyłonieni zostali spośród 47 projektów zgłoszonych przez samych beneficjentów – samorządy, przedsiębiorców, uczelni, czy organizacji pozarządowych. Wiele z nich zrealizowano w partnerstwie, aby jak najlepiej dopasować efekty do potrzeb społeczności lokalnych.

Wśród uczestników konkursu były głównie samorządy, które rzeczywiście chyba są najlepszymi instytucjami, wykorzystują fundusze europejskie. Ponad 5 mld zł zaangażowania przez samorządy w inwestycje spośród ponad 8 mld zł dofinansowania przyznanego w całym programie regionalnym. Gratuluję wszystkim Państwu  – powiedział Wiesław Raboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Organizując plebiscyt chcieliśmy pokazać, jak dużą rolę w rozwoju Mazowsza odgrywa Unia Europejska. Efekty naszego członkostwa to nie tylko duże inwestycje, ale też tysiące projektów o skali lokalnej, bardzo bliskich każdemu z nas  – powiedziała Monika Tchórznicka Zastępca Dyrektora ds. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych.

W ramach plebiscytu mieszkańcy wybrali 22 projekty, które otrzymały automatyczną nominację do udziału w konkursie głównym Lider Zmian 2023 w kategorii #eFEktUE, który będzie stanowić podsumowanie programu regionalnego.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami projektów dostępnymi na stronie www.liderzmian.eu.

Rozstrzygnięcie plebiscytu odbyło się podczas 11. Forum Rozwoju Mazowsza, które jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 8-9 grudnia się pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Europejskiego Komitetu Regionów oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl.

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

    *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

    [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

    Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

    Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.