Dołącz do naszej społeczności!
Obserwuj nasze profile i bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami.

15 lat Amargo TANK Think Tank – Technologia, Doświadczenie, Bezpieczeństwo, Pewność – Zbiorniki z Tworzyw sztucznych

Czy wiecie, że nasza firma obchodzi w tym (2020) roku 15-lecie działalności? Wyrażamy serdeczne podziękowania naszym Klientom, Partnerom, Kontrahentom za wkład włożony w rozwój firmy. Życzymy Państwu i sobie, dalszej owocnej współpracy. 

Dziękujemy naszym Pracownikom za rzetelną, wykonywaną z pasją i zaangażowaniem pracę. Przez ten czas stworzyliśmy wspólnie wspaniały, wykwalifikowany zespół i zrealizowaliśmy mnóstwo ciekawych projektów.

A to dopiero początek!

Aktualnie inwestujemy w nowe technologie, dział badawczo-rozwojowy B+R, własne laboratorium, poszerzamy zakres produkcji i stosowane metody obróbki tworzyw termoplastycznych oraz kompozytów.

Realizowane obecnie przedsięwzięcia inwestycyjne to:

 • Zwiększenie mocy produkcyjnych, dodanie nowej technologii materiałów monolitycznych oraz hybrydowych, ponadto rozszerzenie zakresu gabarytów zbiorników do wymiarów rzędu średnica 5500 mm, wysokość 10 000 – 12 000 mm > co daje pojemność 285 m3 > poprzez przystąpienie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i realizację inwestycji budowy nowej hali produkcyjnej o wysokości 17 metrów, szerokości 39 metrów i długości ponad 69 metrów. Nowa hala wyposażona zostanie w cztery suwnice natorowe dwudźwigarowe o udźwigu do 20 ton.
 • Poszerzenie technologii budowy zbiorników z ekstrudowanych płyt litych (polietylen HDPE PE 100, PE 100 RC, PE-HWU-B, polipropylen PP-H PP-C PP-R Polystone / PP-DWU / PP-DWST DiBT) o grubości jednorodnej aż do 50 mm > poprzez zakup i instalację nowej maszyny renomowanego europejskiego producenta do zgrzewania czołowego. Szerokość robocza w jednym cyklu to aż 4000 mm, możliwość zgrzewania kątowego 90 stopni, automatyczny stacjonarny układ zwijania płaszczy zbiorników o średnicy do 5000 mm, pomiar i kontrola procesu zgrzewania na każdym etapie, rejestracja i zapis komputerowo, pełna zgodność z wytycznymi DVS, układ kompensacji sił między stołami roboczymi TPQ, układ przyspieszający opadanie miecza grzejnego i wiele przyszłościowych opcji. Dzięki opisanym opcjom produkowane zbiorniki chemoodporne spełniają dzisiejsze i przyszłe wymagania jakościowe.
 • Automatyzacja, racjonalizacja i zwiększenie zakresu spawania ekstruzyjnego zbiorników cylindrycznych o osi pionowej poprzez zakup i instalację zautomatyzowanego autonomicznego urządzenia spawającego z obrotowym statywem.
 • Automatyzacja i usprawnienie możliwości cięcia i formatowania arkuszy tworzywa – aż do formatu 5000*2000 mm poprzez zakup automatycznej piły z posuwem, regulowanymi prędkościami i sterowaniem cyfrowym.
 • Zwiększenie możliwości operowania płytami podczas procesów produkcyjnych poprzez montaż zautomatyzowanych pneumatycznych podciśnieniowych manipulatorów oraz żurawi i wysięgników.
 • Automatyczna maszyna do zaginania, formowania i kształtowania na gorąco kształtów tworzyw z grupy termoplastów.
 • Balansery, ekstrudery, przyrządy pomiarowe i do badania wytrzymałości oraz analiz wgłąb materiału.

Zapisz się do newslettera Amargo

…jeśli chcesz otrzymywać merytoryczne artykuły, studia przypadków, a także informacje nt. rozwiązań technicznych i wydarzeń branżowych.

  *Koniecznie sprawdź poprawność podanego adresu e-mail.

  [Pole wymagane] Zamawiając usługę bezpłatnego newslettera edukacyjnego jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych.

  Podając dane osobowe oraz klikając przycisk „zapisz się”, zamawiasz bezpłatną usługę newslettera, która świadczona jest zgodnie z Regulaminem, jednocześnie wyrażając zgodne na dostarczanie go na podany adres e-mail.

  Administratorem danych jest AMARGO sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Koprkach, ul. Jaśminowa 16, 05-850 Ożarów Mazowiecki, adres e-mail: ado@amargo.pl. Dane podane w powyższym formularzu będę przetwarzane w celu świadczenia usługi wysyłki newslettera, a w przypadku danych fakultatywnych podstawą przetwarzania jest wyrażona zgoda. Wypisanie się z listy e-mailowej naszego newsletteru jest możliwe w każdym momencie. Posiadają Państwo określone prawa wobec przetwarzanych danych osobowych, tj. dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przenoszenia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania, jak i wniesienia skargi do odpowiedniego organu (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), a w przypadku wyrażonej zgody prawo do jej wycofania w dowolnym momencie. Podanie danych jest dobrowolne, aczkolwiek konieczne do spełnienia określonego celu. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce Prywatności.

  Kategoria: Życie firmy