Pobierz darmowy poradnik dla projektantów instalacji przemysłowych oraz przedstawicieli przedsiębiorstw, w których zastosowanie znajdują zbiorniki chemoodporne. Opracowaliśmy prawie 40 stron materiału, w którym zebraliśmy sporą dawkę wiedzy, dzieląc się kilkunastoletnim doświadczeniem!

Dla kogo jest poradnik?

Głównymi odbiorcami poradnika „Zbiorniki chemoodporne w praktyce” są przedstawiciele biur projektowych i zakładów przemysłowych, którzy na co dzień realizują zadania związane z inwestycjami z zakresu instalacji technologicznych.

Projektanci obiektów i instalacji przemysłowych, w których zastosowanie znajdują zbiorniki na substancje żrące, trujące i niebezpieczne

Przedstawiciele działów utrzymania ruchu, BHP, technicznych, inwestycyjnych odpowiedzialni za przebieg procesów produkcyjnych

Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Przeprowadzimy Cię przez ścieżkę od etapu koncepcji, przez cele, jakie realizują zbiorniki chemoodporne i wskazówki dotyczące ich projektowania, po technologie produkcji i przykłady realizacji

Przekonaj się, że nie warto szukać oszczędności na etapie koncepcji

Dowiedz się na co zwrócić uwagę projektując zbiornik chemoodporny

Poznaj praktyczne korzyści, jakie niesie za sobą budowa zbiorników z tworzywa

W poradniku podkreślamy istotę etapu koncepcji, na którym Inwestorzy dość często szukają oszczędności, a który może w całym procesie inwestycyjnym generować niedoszacowania i wpłynąć na przebieg zadania. Wiemy, jak bardzo złożone potrafią być zadania, których głównym celem jest zachowanie ciągłości produkcji, optymalizacja procesów technologicznych, zwiększenie lub zmiana rodzaju produkcji czy nowe inwestycje. Nam – tak samo jak Tobie – zależy na tym, by ich realizacja została wykonana kompetentnie i sprawnie.

Doskonale wiemy, że sam zbiornik stanowi element instalacji, która realizuje konkretne cele przedsiębiorstw przemysłowych. To dlatego w poradniku duży nacisk kładziemy na aspekty praktyczne związane z projektowaniem i realizacją zbiorników chemoodpornych.

Zbiorniki chemoodporne i najważniejsze parametry dotyczące ich projektowania

Jako wytwórca zbiorników zapewniamy opracowanie projektu zbiornika chemoodpornego. Niezależnie od tego, czy współpracujemy w zakresie doboru i produkcji zbiornika z biurem projektowym, czy bezpośrednio z Inwestorem, dla którego niejednokrotnie sami opracowujemy projekt, istnieje pewien zbiór niezbędnych danych, które musimy uzyskać i które warunkują wykonanie zbiornika w odpowiedniej technologii. W jednym z najdłuższych rozdziałów poradnika krok po kroku wyjaśniamy jakie parametry są da nas istotne i na co mają największy wpływ.

Pigułka wiedzy o technologiach produkcji i praktyczne przykłady realizacji zbiorników chemoodpornych w zależności od celu, jaki przyświecał inwestycji

Wybór odpowiedniej technologii wykonania zbiornika na substancje żrące, trujące i niebezpieczne jest poprzedzony analizą medium oraz parametrów pracy instalacji. W jednym z rozdziałów przedstawimy metody wytwarzania zbiorników chemoodpornych z zastosowaniem gotowych arkuszy tworzyw sztucznych oraz omawiamy technologię nawojową. To wiedza przydatna w szczególności dla projektantów instalacji.

Ostatnie lata to dla nas czas intensywnego rozwoju i realizacji wielu ciekawych projektów. W materiale znajdziesz przykłady wykonanych przez nas zbiorników i instalacji chemoodpornych, które przyczyniły się do zwiększenia produkcji, optymalizacji kosztów, usprawnienia prac eksploatacyjnych, zachowania ciągu produkcyjnego czy stanowiły istotny element nowych inwestycji.

Poznaj rozdziały poradnika

1/ Wstęp – czego dowiesz się z tego poradnika?
2/ Planujesz inwestycję? Nie szukaj oszczędności na etapie koncepcji!
3/ Jakie cele realizują zbiorniki chemoodporne?
4/ A tak właściwie, to czemu tworzywo?!
5/ Kiedy zbiornik podlega kontroli Urzędu Dozoru Technicznego?
6/ Projektowanie zbiorników chemoodpornych w praktyce
7/ Gotowe rozwiązania w zakresie zbiorników dozorowych
8/ Poznaj technologie produkcji zbiorników chemoodpornych
9/ Zbiorniki chemoodporne w akcji – sprawdź, jakie cele Klientów zrealizowaliśmy

Jeśli to jest materiał, który przyda Ci się w codziennej pracy, wypełnij poniższy formularz – już za moment poradnik będzie w Twoich rękach!