Płyty Amargo posiadają atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością

Tworzywa sztuczne w przemyśle spożywczym. Sterylizatory, oksymoron :-), temperatura wysoka, miękki polietylen, twardszy PP, polipropylen, skład, dodatków, receptury, składu procentowego tworzyw, masterbache, wypełniacze, foods, plastics

Sharing is caring!


Na pierwszy rzut oka zestawienie haseł „tworzywa sztuczne” i „przemysł spożywczy” brzmi jak oksymoron, ale przy wgłębieniu się w temat okazuje się, że kwestie zgrabnie się przenikają.

 

Oczywiście, nie chodzi tu o dania z plastiku 😉 Płyty Amargo® PPT powstałe z polipropylenu z dodatkiem talku, wypełniaczy mineralnych, stabilizatorów dzięki swym właściwościom fizycznym i chemicznym wykorzystywane są m.in. do produkcji wykładzin (przekładek) sterylizatorów żywności. Posiadają atesty i są one dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością (certyfikaty Foods and Drug Administration oraz Państwowy Zakład Higieny).

Na indywidualne zamówienie z płyt PPT wytwarzamy również  unikalne podkłady ażurowe PP TALK SS20 (wkłady, tace półkowe, przekładki autoklaw) do sterylizacji produktów spożywczych, na przykład w autoklawach poziomych.

Podkłady charakteryzuje wysoka odporność na wyginanie, nawet w wysokich temperaturach, a dzięki kompaktowej konstrukcji i dopasowanym rozmiarom idealnie spełniają swoje zadanie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy.

W Amargo możemy ustalić nawet kolor płyt, choć standardowo są to szary i beżowy.

Pomożemy Ci w doborze odpowiednich sterylizatorów oraz innych urządzeń potrzebnych w przemyśle spożywczym:

biuro@amargo.pl

Sprawdź nas:

amargo.pl

Płyty Amargo® PPT powstałe z polipropylenu z dodatkiem talku, wypełniaczy mineralnych, stabilizatorów
Tworzywa sztuczne mają zastosowanie m.in. w przemyśle spożywczym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.